Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyenek az öregek? Én...

Miért ilyenek az öregek? Én rontottam volna el valamit?

Figyelt kérdés

Egyik nap megyek haza a suliból, a szokásos villamosra felszállok, elkezdem olvasni a lokált velem szembe egy 18-20 év körüli csaj ült.

Egyszer csak megáll mellettem egy 40-50 körüli nő meg a férje.Én az újságra figyeltem, különösebben nem érdekelt.

Fogta magát, és igazi lenéző stílussal megkérdezi: "Nagyon fáradtak vagytok?". Mind a ketten tudtuk a csajjal hogy az ülőhelyet kéri...

Én meg válaszoltam a kérdésére: "Igen!".

Erre jön a válasz: "Há na ne nevettessél fiam! Egész nap ültél az iskolában, miben fáradtál el??"

Legszívesebben azt mondtam volna neki hogy próbáld ki milyen jó is a "nem fárasztó" iskolában ülni 7 órát, de tudja mit, ha ilyen egyszerűen képes csak gondolkozni hogy "Ha ült akkor nem fáradt" akkor nem is kellene azon csodálkoznom hogy leáll egy gyerekkel veszekedni azon hogy fáradt-e vagy nem.

De ehelyett csak annyit mondtam: Hát, én azzal nem tudok mit kezdeni ha maga nem hajlandó elhinni hogy fáradt vagyok.. Én TUDOM hogy fáradt vagyok..

Elkezd valamit mondani, én meg csak annyit mondok: Tessék bmeg. Majd felállok a helyről.

És nem fogjátok elhinni mi történt utána...

LE SE ÜLT AZ A RETKES VÉN *******

Csak elkezdett a férjével morogni hogy hihetetlen hogy ez a mai generáció mit meg nem enged magának és hogy így merészel beszélni az idősekkel(még mindig 40-50 körül lehetett tehát nem is egy nyugdíjasról beszélünk)meg hogy ez a rosszabbik fajta, mert a legtöbb csak elnézést kér és hogy ez mennyire felháborító.

Erre a csaj megszólal: Miért nem képes elhinni hogy fáradt az a szerencsétlen gyerek?

Most boldog hogy elűzte innen??

És fogta magát, felállt és megkérdezte tőlem hogy le akarok-e ülni.

Utána leültem, elhúzott az "idős" pár stb..

De én igazán arra lennék kíváncsi hogy ti hogy látjátok ezt, mert szerintem én nem hibáztam semmit.



2017. nov. 11. 23:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Atyaég, te a 40-50 éves embereket nevezed öregnek?Nincs több hozzáfűznivalóm.
2017. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem hibáztál semmit. Csak nézz körbe. A mai magyar társadalom (idősebb generációk is) egyszerűen romlottak. Az emberek nagyon nagy része bunkó, megsavanyodott, sz@r alak. Ezt nagyon sok mindennek lehet köszönni.. Gazdasági helyzetnek, a szocializmus melléktermékének, rossz fizetéseknek, a politikai elit állandó fúrásának. Az emberek nagy része állandó görcsben van (még az is akinek jó a fizetése). Egy apró példa.

Kiakartam váltani az EU-s kártyámat. Megkaptam a 9-es sorszámot, a nyolcas már bent volt. Jött egy nő babával, ő a neten keresztül időpontot kért. Utánam várt 3 idős (na ők viszont tuti nyugdíjasok voltak) ember. A nőt a foglalt időpont miatt elém engedték, tehát a nyolcas után Ő jött. Mire az idősebb hölgy (Ő mondjuk még teljesen kulturáltan) megkérdezte tőlem, hogy " Fiatalember miért nem maga ment?" Mellette a bácsi meg jó hangosan, természetesen flegma savanyú pofával: "Há' mert egy ritka nagy hülye. Azért." Erről ennyit. De képzeld el fordítva a helyzetet, ha én 25 évesen mondanám ezt egy nyugdíjasnak. Ha egy idős teszi az teljesen "normális". Ha egy fiatal akkor meg "jaaaaj de el van b××××a ez a generáció, lusták, sz××t sem érnek, bezzeg a mi időnkben.." stb.

2017. nov. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Én ezzel mindig úgy vagyok hogy nekik már úgyis mindegy már tönkretették magukat, de én még nem :D De most viccen kívül, a mai emberekből kiveszett az udvariasság ilyen téren. Belőlem is :D Ha valaki felállítana azt mondanám cukorbeteg vagyok... :D Az van hogy ezek az idős "nénikék" is ugyanolyan emberek mint más, némelyik úgy káromkodik mint a kocsis, mikor nyugdíj van akkor meg futnak mint a nyúl... Ezzel szemben ha terhes/kisgyerekes nőt látok, mindig megkérdezem le akar e ülni.
2017. nov. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

45 éves nő vagyok, és messze nem érzem öregnek magam, ezért elég sértő amit írsz.

Amúgy meg ez nem kortól függő. Amikor én voltam szakközépiskolás 16-17 évesen, én is fáradtan ültem a buszon, és nekem is beszólt egy 50-55 év körüli hölgy, hogy milyen szemtelen vagyok, hogy olvasok ahelyett, hogy átadnám a helyet az idősebbeknek. Én erre csak annyit mondtam, hogy az idős embereknek, terhe mamiknak, kisgyerekes anyukáknak rögtön pattanok fel, de aki elbír 10 kiló vakolatot az arcán ahogy ön akkor az állni is tud.

Szóval nem minden ember bunkó.. Neked sem kéne az lenni fiatalon.

2017. nov. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerűen egy kulturálatlan kis bunkó vagy!

Jó hír; hogy még nőni fogsz.

Rossz hír: nem biztos, hogy leszel te is egyszer öreg.

2017. nov. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan ne csináljunk már úgy mint ha mi lennénk a nagy szentek! Attól hogy öreg, még ugyanolyan ember mint bárki más, miért érdemelne különb bánásmódot? Tiszteletre méltó az, ha valaki átadja nekik a helyet, és egy szép gesztus, de! Sok nyanya már elvárja, mert ő aztán a piacozásban biztos jobban elfárad mint a diák a suliban. És tényleg némelyik annyira bunkó hogy istenem... Semmi bajom az öregekkel, alapból tisztelettel indítok feléjük, mert azért mégiscsak sokat megéltek, de ennyi.
2017. nov. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Annyiban hibáztál, hogy te is morcosan álltál hozzájuk eleve. Az a "bmeg" meg tényleg felesleges volt oda.


De persze ugyanannyira felelős a szituért a pár is, akik a beszámolód szerint szintén bal lábbal kelhettek. A suttyóság nem korfüggő.

2017. nov. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Én alapvetően jámbor természetű vagyok, de az ilyen nyomulós, kioktató és az állításaimat megkérdőjelező kellemetlen nőszemélynek bizony én is odaszúrtam volna a båszd meget. Ebből ugyanis tuti érzi, hogy túllőtt kissé a célon.


Szerintem az egyetlen hiba, amit elkövetett a kérdező az az, hogy a Lokált olvasta. Az ugyanis megöli az ember agysejtjeit. Én azért szoktam csak elvenni, mert jól ég, könnyebb vele begyújtani a nyaralóban.

2017. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Elrontásnak nem nevezném, de összefogott gondolkodásnak se.


Mindenekelőtt, elfogadom, hogy neked egy 20 évvel idősebb már öreg. De valójában ez a tulajdonság erősen egyénfüggő. Van aki 80 éves korában sem az, és van, aki 40-nel olyan viselkedést produkál, hogy kielégíti e tulajdonságot.


Egy komoly probléma és helyedben alaposan átgondolnám, mikor lehet és érdemes általánosítani. Egy - bármennyire kellemetlen - esetből egy egész réteget így kezelni, ez bizony komoly gondolkodási probléma. Továbbá, a megesett történet nem az öregek jellemzője, hanem a kulturálatlan butáké. Ami lehet bántó, de nem jogosít fel hasonló viselkedésre. Egy dolog, hogy kinek milyen a kora, és más dolog, hogy kivel mi történt, a leülést nemcsak a kor hanem mozgáskorlátozottság is indokolhatja. És még valami. A kornak nagy átlagban azért annyi jelentősége van, hogy átlagos terhelés után egy 10 évvel fiatalabb mindenképpen jobban bírja.

2017. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
7 órát ültél és fáradt vagy? Kérlek mesélj még
2017. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!