Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországi 4-5 csillagos...

Magyarországi 4-5 csillagos szállodában félpanzió esetén "kötelező" felárért italt rendelni?

Figyelt kérdés

Kinéznének ha nem rendelnék inni?


Külföldön még sosem tapasztaltam hogy az alkoholmentes italért külön kelljen fizetni.

Nálunk is 30 ezer vagy több egy éjszaka, és akkor még 400 Ft-ot felszámolnak ha kérek vizet :D

Ez minden itthon szállodában így van?


2017. nov. 13. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2017. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy 4-5 csillagos szállóba mész rongyot rázni, akkor nem kinézni, hanem kiröhögni fognak, ha 400 Ft-on akarsz spórolni!
2017. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is kissé visszatetsző, hogy valaki kiválaszt egy eleve magasabb árfekvésű szálláshelyet, ahol aztán a párszáz forintos italárkülönbségeken problémázik. Ha ez gond, akkor megfontolandó más kategóriájú vagy típusú szállást foglalni.


Megjegyzem, kifejezetten ritka az olyan étterem, ahol svédasztalos vacsora mellé korlátlan italfogyasztás is járna, tehát konvencióként is értelmezhető, hogy az italért külön kell fizetni.

2017. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Kérj egy kancsó csapvizet, az ingyen van, többeket is láttam már ezt a megoldást alkalmazni, és egyre jobban tetszik.

Nekem is furcsa, hogy az alap ital miért nincs benne a félpanzióban. (tudom, azért mert így még több pénzt le lehet húzni a vendégről, pláne, ha még szervizdíjat is raknak rá)

2017. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4, köszi ez jó ötlet

2-3 nem spórolásról van szó, simán csak meglepődtem amikor elmentünk egy wellness szállóba, ahol 36e/éj/2fő, a szaunavilágért külön fizetni 1500/fő/alkalom, és akkor még 3 dl víz 400 Ft a vacsinál, ergo 39 ezer forintért még az ásványvíz is feláras. (míg külföldön a legtöbb helyen naponta ásványvizet készítenek be a szobában)

2017. nov. 13. 08:41
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez valami magyar specialitás lehet... Itthon nem járok szállodába, de Európában még egy sima 3 csillagos szállodában is a reggelihez ingyen és korlátlan kávé, tea, narancslé és még egy pár üdítő jár, illetve ki van téve, szabadon dúskálhatsz.
2017. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó, nem reggeliről volt szó. Félpanziónál, vacsoránál eléggé általános Magyarországon, hogy külön kell fizetni az italért. És megjegyzem: ahány ház, annyi szokás. Jártam én Nyugat-Európában, jó hírű nemzetközi lánc öt csillagos szállodájában is úgy, hogy nem volt bekészítve víz, úgy kellett szépen elszámolni minden egyes elfogyasztott palackkal, minibár árakon. (Oké, céges út volt, nekem nem fájt.)


És én ezt mindaddig nem tartom lehúzásnak, amíg a piaci helyzet lehetővé teszi ezeknek a kvázi feláraknak az alkalmazását. Majd ha jön egy szomszéd szállodás, aki azonos színvonal és árak mellett az ásványvizet is belefoglalja a szobaárba, akkor neki lesz több vendége és kénytelenek lesznek követni a többiek. De nekem úgy tűnik, nem ezen a piszlicsáré dolgon múlik a siker ebben a kategóriában, tehát ebben a helyzetben érdemesebb a kérdezőnek alkalmazkodnia.

2017. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
ezért szarok a magyar szállodák, Görögországban 3*-os szállodában félpanzióban ingyen volt a reggelihez a korlátlan italfogyasztással és korlátlan kávéval. Nevetséges hogy feláras az ital.
2017. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
6-8-as: ha még párszor elolvasod a kérdést, talán neked is feltűnik, hogy nem háromcsillagos szállodáról volt szó, hanem 4-5, azok meg külföldön is a legnagyobb szarrágók.
2017. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
ez melyik szálloda volt? még sose láttam ilyet pedig sokat járok wellness hotelekbe
2017. nov. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!