Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Gyulán Mik azok a látnivalók,...

Gyulán Mik azok a látnivalók, programok amiket semmiképp se szabad kihagyni amikor ott járunk?

Figyelt kérdés
A helyiektől vagy a már ottt kirándulóktól szeretnék érdeklődni. Látnivalókról olvastam persze, de mi az ami tényleg kihagyhatatlan vagy amire nem érdemes időzni? Köszönöm a segítséget! :)

2017. dec. 30. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a gyulai vár, menjetek fel a toronyba is (csigalépcső), Almásy - kastély, most újították fel, Ladics - ház (szép polgárház korhűen berendezve), enni a híd alá elmennék egyszer Géza konyhájába, érdemes telefonon előre asztalt foglalni. Százéves cukrászda, biedermeyer környezet, de a fagyi a Kis Kézművesben jobb, ha nem ültök be. Sétáljatok a Körös holtág mellett, nagyon hangulatos. Erkel Ferenc szülőháza, mellette az Apor Vilmos vértanú terén a németvárosi templom, érdekesek a világháborús veszteséglistán a nevek, láthatjátok a Mária Terézia idején betelepített, ma is ott élő sváb családok neveit. Érdemes tudni, hogy Ajtósfalva, ami szinte össze van épülve a várossal, Dürer néven megjelenik a művészettörténetben: Albrecht Dürer reneszánsz művész ősei innen vándoroltak ki.

Szerezzetek Vist Gyula Cardot, jópár szálláshely ad.

A fürdőben van az Erkel - fa, ami alatt a Himnusz keletkezett állítólag. Valószínűleg nem igaz, de gyerekkoromban mindig áhítattal néztük:)

Gyuláról kirándulások: Szarvas, Arborétum, Mini Magyarország. Mezőhegyes, Ménesbirtok, étterem is van, ha érdekel Benneteket az építészet, Kígyósi kastély, lökösházi Bréda kastély Palladio stílusában, mennyezetről függő ingával, hihetetlen szép.

És ha már a határon vagytok: másfél óra autózással eljuttok a Bihar hegységbe, ezer méter magasra, fenyvest, sziklát, vízesést, barlangot látni (mézgedi cseppkőbarlang, idegenvezetéssel látogatható, erős cipő nem árt, télen előre be kell jelentkezni).

2017. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

*Visit

Vésztő - Mágori emlékhely, feltárt halomsírok a rézkorból, természetvédelmi területen. Szép bemutatóközpont, jó időben kellemes kirándulás.

2017. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy rengeteg fesztivál szokott lenni, de inkább nyáron, olyankor jó előre be kell foglalni a szállást.

[link]


A Várszínháról nem találtam 2018-as programot, nyáron voltam, nagyon tetszett, ahogy a várfalat és a lépcsőket is belekomponálták a díszletbe, fejünk felett a csillagok... A Tószínpad is csak nyáron üzemel, az nem vonzott annyira.

Van viszont szabadulópince, azt hallottam, hogy jó.


Jó pihenést Nektek!

2017. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!