Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hévíz mióta ilyen k. va drága?

Hévíz mióta ilyen k. va drága?

Figyelt kérdés

Ma 1,5 órát voltam ott, vártam a buszt.

Hát az ész megáll, még egy narancs is dupla annyi, sőt a sima coop is nagyon drága náluk.

Ittam egy kiskávét, 1200 Ft.

A ruhaboltokba be sem mertem menni olyan árak vannak, de tényleg. Fürdőruhák tömkelege ilyenkor is, 20 ezerért, az a sima kínais, Balatonparton árusított.

Rendben van, hogy minden második szembejövő vagy orosz vagy német volt, meg tudtam állapítani, ismerem a nyelveket. Volt olyan kirakat, ahol csak németül voltak kiírva a dolgok.

Egy dolog megy itt jól, a fogorvos!!!!! De már abból is egymás hegyén hátán 9-et számoltam meg.

Egy farmert nem tudtam venni, mert most nem a márkásra gondolok, de a sima noname is 5-szörös áron.

5-6 éve jártam ott, akkor azért ennyire nem volt ez.



2018. jan. 23. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan hogy Hévíz kiemelt turista célpont, ugye? Ezek után is van még kérdésed?
2018. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mindig is errol volt hires hogy draga,szoval nem igazan ertem a megdöbbenésed....
2018. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, a turistak külföldiek, de az arusok/boltosok magyarok.


Ök pedig a legjobb üzleti strategianak azt tartjak, hogy inkabb eladnak egy valamit a többszöröseert, mert tudjak, hogy minden turista teli van penzzel es sem gondolkodni, sem szamolni nem tud (nem azert veszi meg dragan, mert nem akarja vesztegetni az idejet, hogy elmenjen egy normalis sportüzletbe fürdönadragert, amit esetleg elfelejtett elpakolni). Ha pedig csödbe megy, ugy gondolja, hogy azert van, mert nem volt eleg draga. Szarmazasuktol függetlenül nem szeretik az emberek, ha felkegyelmünek nezik öket. Mindenki megerti, hogy turistahelyeken az üzletek berleti dija magasabb es, hogy nem mindenhol egesz evben megy az üzlet. Ezert toleralhato, hogy egy bizonyos mertekig magasabbak az arak. De, ha valami kinai vacakot kapok a minösegi termek aranak a többszöröseert, egeszen biztosan nem fogok többször visszamenni ugyanoda vasarolni.


En csak azt tartom elkeseritönek, hogy a turistak olyan magyarokkal erintkeznek, akik alapjan kapzsinak, baratsagtalannak es kulturalatlannak (ez alatt azt ertem, hogy idegen nyelven max. az összeget tudja, de ezt is inkabb elmutogatja) tartanak bennünket.

2018. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert otthon az a módi, hogy a turistahelyeken minden 4-5x drágább.


Pech és lehúzás :(

2018. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen mászkálok Hévízen, anyám pedig minden évben ott tölt 2-3 hetet a mozgásszervi nyavalyái miatt. Nekem nem tűnt fel, hogy olyan horror árak lennének, a kávé is ugyanannyi, mint bármelyik jobb városban a Dunántúlon. Persze, ha valamelyik szállodába ugrasz be kávézni, ott húzósabb, de ez a világon mindenhol így van, nemcsak nálunk.:-) Hévízen vendéglátásban, szuvenírboltban, de még a reumakórházban, vagy a fürdőben sem nagyon dolgozik olyan, aki legalább egy idegen nyelvet nem beszél. A sarki közértben külföldön is túlnyomórészt csak az anyanyelvén csacsog a kasszásnéni, Spanyolországban pedig találkoztam turista-infóponton(!) dolgozó huszonéves lányokkal, akik alig makogtak valamit angolul.:-) Ott egyébként úgy általában sem igazán jellemző az angoltudás, még értelmiségi körökben sem.
2018. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Többször járok Hévízre, de abszolut nem ennyire extrém a helyzet. Nem tudom hol ihattad a kávét, de a feléért kapsz színvonalas helyen sőt sok helyen süteménnyel együtt van akcióban 800 körül . A boltok biztosan drágábbak, mint mondjuk Ajkán, de nem ötszörös a különbség. Menüs ebédet is lehet venni 1200-ért. Az éttermek árai is inkább a győri, soproni árak alatt vannak, sok van belőlük és a legtöbb turista a szállásán kajál és ebédre bekap valami kicsinységet.
2018. jan. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egész egy hónapja voltam Hévízen, Budapesthez képest a vendéglátás árai pl kimondottan barátságosak.
2018. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!