Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécs jó hely? Elég nagy város?

Pécs jó hely? Elég nagy város?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni egyetemre de nem tudom mik találhatók a városban meg ilyenek.

2018. febr. 11. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Éltem Pécsen.

A város egy szeméttelep, a belváros szűk, huzatos, tele cigánnyal és hajléktalanokkal. A város egyáltalán nem szép és nem hangulatos. A pécsi egyetem egyáltalán nem nívós egyetem, az ott szerzett diplomával nem sokra mész. A város elég nagy de sok szép nincs benne. A Mecsek szép, lehet túrázni de kb ennyi.

Tanulj inkább Szegeden, az pont Pécs ellentéte.

2018. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Igen, jó hely.

145.00 lakos, Magyarország 5. legnagyobb városa. Budapesten kívül a többi város, ami előtte van, sem számottevően nagyobb.


A város nagyon szép és hangulatos. Szépen rendben van tartva.

Magáról a városról itt tudsz tájékozódni:

[link]

[link]


Igen, néha fúj a szél, de hol nem? Pl. Szegeden is fúj a Tisza partján...

Igen, van pár hajléktalan, mint minden nagy városban, pl. Szegeden is.

Eleve felesleges Szegeddel összevetni, mindkét város angyon szép a maga nemében. Pécs hegyvidéki város, Szeged meg alföldi, folyóparti. Más jellegű. Kinek ez tetszik, kinek az. Aki nem szereti a dombokat, hegyeket, annak nem fog tetszeni.


A környék is szép, a Mecseken sok gyönyörű kirándulóhely van, de említhetném Mohácsot, a villányi borvidéket...


Az egyetem az ország egyik legnívósabb egyeteme. Nyilván attól is függ, hogy milyen szakra akarsz menni, de a legtöbb szak esetén jó, sőt az egyik legjobb választás.


A THEnemzetközi ranglistáján az ELTE-vel holtverenyben a 2. legjobb egyetem az országban, és a legjobb vidéki egyetem: [link]

Csak a Semmelweis van előtte, de ehhez azt is látni kell, hogy az SE a saját fő szakterületén holtversenyben végzett a PTE-vel:

[link]

A PTE tehát nem azért van az SE mögött, mert gyengébb lenne azokon a szakokon, amiket mindkét egyetemen lehet tanulni. Az orvosi képzés a PTE-n is világszínvonalú, ugyanúgy mint az SE-n.


A többi képzés szintén nagyon jó, ha nincs is olyan előkelő helyen, mint az orvosi (és ezért az átlagot ezek kissé leviszik, nagyjából az ELTE szintére, ami még mindig az ország egyik legjobb egyeteme). Ugyanennél az elemzőnél a PTE szinte minden rangosorolt tárgyból (a 35 közül 32-ből) az országban TOP1-2, a világon pedig TOP1000-ben van. Kivéve „general engineering” és „chemical engineering” (civil engineering területén viszont már a PTE a legjobb az országban), továbbá „agriculture and forestry”, itt egy magyar egyetem sem került be. „Business and management”, „accounting and finance”, „archaeology”, továbbá „art” terén viszont egyedül a PTE került a TOP1000-be Magyarországról. Ez a telejsítmény minden magyar egyetemet egybevéve is egyedülálló.


Tehát az egyetem világszerte elismert, és a diplomája ér annyit, mint bármelyik másik magyar egyetemé. Egyébként sem az számít, hogy az ember hol végzett, sokkal inkább az, hogy milyen mutatókkal rendelkezik.


Az előző válaszoló minden szavából süt a rosszindulat, csak a rosszat látja meg, nem érdemes komolyan venni. Olyan, mint az ismert troll, akinek nehézségei támadtak a pécsi egyetemen, és azóta mindennek elhordja.

2018. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
2.-s ajanlom kerded meg a Pava lanyat mennyire jo hely Pecs vagy setalj egyet fenyes nappal az Arkad elott levo parkolo korul es nezd amint a hajlektalano oda szarnak vagy csak eppen vizelneka, vagy menj egy kicsit tovabb a piac fele lesz oty sok cigany
2018. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

Maga a város nagyon szép szerintem. Volt pár éve Európa kulturális fővárosa, amire sok minden rendbe tettek / építettek.


Hát én ilyen budapesti arc vagyok, szóval nekem kis város, de egy londoninak meg Budapest kis város, szóval...

2018. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett születtem, most egy mellette lévő kisvárosban élek. Hősök-terén nőttem föl, sosem volt bajom a cigánysággal, bizonyára azért mert nem vagyok született rasszista, nem ordít le rólam az utálkozás, valószínűleg azért, mert nem is érzek utálatot... (mondjuk, lehet azért)

Tanulás szempontjából Pécs egy jó hely, a város méretét és lakosságának számát nézve egy nagyon élhető hely. Munkalehetőség tekintetében, nagyon nem jó hely, de ez téged nem igazán érint. Ami téged érint, ha albérletben laksz majd, akkor az megfizethető, a közlekedés jó (pláne ahhoz képest, amilyen gyerekkoromban volt), szórakozás, kikapcsolódás szempontjából is egy jó hely, bármi is vonz, akár sörözés kocsmákban, akár természetjárás, vagy akár mindkettő. Teljességgel kizártnak tartom, hogy 145 ezren vagyunk, hihetetlenül sokan elmentek külföldre, de teljesen mindegy hányan élnek valójában a városban. Ezelőtt 10-15 évvel sokkal inkább volt élet a városban, mint most, de azért közel sem egy halott város, csak máshogy szoktam meg.

2018. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!