Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha van BKV igazolványom,...

Ha van BKV igazolványom, tehát ingen utazom, de gyorsabb lenne vonattal járnom, milyen vasúti bérletet vehetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Budapest bérlet mindenre jó, de BKV-ra nem kell, csak vonatra kellene. Létezik olyan bérlet ami városhatáron belül jó a vonatokra?

2018. febr. 17. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
START-Klub kártya, a részleteket a [link] oldalon megtalálod.
2018. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az jóval drágább a Budapest bérletnél is.
2018. febr. 17. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem drágább, ha ismered az osztás műveletét.
2018. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy évre 35000 Ft, ami kevesebb, mint havi 3000 Ft. Ráadásként az egész országban féláron utazhatsz a vonatokon, nem kell gyorsvonati pótjegyet fizetned, szombaton még egy ember utazhat veled 50%-os kedvezménnyel. Ennél olcsóbban nem tudsz a vonatokon utazni Budapesten belül. Egy vonatjegy 10 km-re 250 Ft, havi 12 (6 oda-vissza) út esetén már megéri megvenni, alkalmanként a többi kedvezményt is ki tudod használni.
2018. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, létezik-e olyan bérlet, ami a városhatáron belül jó a vonatra?

Tehát Budapesten belül akarsz vonattal utazni?

Nos, hát akkor semmit nem kell tenned, ugyanis a BKV bérlettel Budapest városhatárán belül bármelyik vonatra felszállhatsz, érvényes a BKV bérlet.

2018. febr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Illetve abban nem vagyok biztos, hogy az IC-re meg ilyenekre helyjegy váltása nélkül fel lehet-e szállni, de szerintem nem, de annak utána tudsz kérdezni bármelyik pályaudvaron vagy kalauznál.
2018. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ugyanis a BKV bérlettel Budapest városhatárán belül bármelyik vonatra felszállhatsz, érvényes a BKV bérlet."


Te a kereskedelmi forgalomban lévő Budapest bérletről beszélsz (BKV bérlet rég nincs) míg a kérdezőnek BKV dolgozói szabadjegye van, ami nem feleltethető meg a vonatra is érvényes Budapest bérletnek, hanem csak a BKK járataira érvényes.


A megoldás a már említett Start kártya, aminek költsége 1 hónapra lebontva messze a legalacsonyabb, ahogy már a korábbi válaszokban elhangzott.

2018. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a Budapest bérlet mindenre jó, de BKV-ra nem kell, csak vonatra kellene"


Oké, én nem tudom, milyen bérlete/igazolványa van a kérdezőnek, én ebből a mondatából indultam ki és erre válaszoltam:

"Tudom, hogy a Budapest bérlet mindenre jó, de BKV-ra nem kell, csak vonatra kellene"

2018. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
oké
2018. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Start kártyával jegyet sem kell venned budapesten belül. Máshová 50% kedvezmény. Ez éri meg legjobban neked, kb havi 3000 ft, csak egyszer kell évente megvenni a kártyát.
2018. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!