Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért mondják azt Debrecenre...

Miért mondják azt Debrecenre és Nyíregyházára, hogy az ország legnagyobb falui?

Figyelt kérdés
Jártam már mindkét városban, nekem nagyon tetszett mindkettő.

2018. máj. 28. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gúnyolódásból valaki nem tartja elég városiasnak. De kérdezd meg tőlük hogy miért, ez nem egy elterjed szófordulat...
2018. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikor ezt hallottam, akkor nekem az jött le belőle, hogy a kelet-magyarországi identitást nézik le.

A kérdés azért tettem fel, mert kíváncsi voltam más véleményekre is.


Köszönöm a választ.

2018. máj. 28. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert mindkettőhöz jelentős számú falusias jellegű településrész tartozik.
2018. máj. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezt bármelyik, tanyás körzeteket és kistelepüléseket is magába foglaló városunkra rá lehet húzni gúnyolódásból vagy öniróniából. Én Budapestet (ami a “kedvenc szülővárosom” és ahol most is élek) is szoktam a Nagy Faluként emlegetni: bár nem szép dolog, de a kevésbé modern megoldásokat, elmaradott gondolkodásmódra utaló jeleket szoktam ilyen kontextusban emlegetni, holott ismerem a vidéket, sokat járok más városokba és a politikai vonalat leszámítva becsülöm az ott élőket.


Ezen kívül Érd megyei jogú várost emlegették sokáig a legnagyobb faluként, mert már több tízezres lakossága volt, mire városi rangot kapott.

2018. máj. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
64%
Nos én Nyíregyházán élek és valószínűleg azért hívjàk falunak mivel régen ezen a környéken tirpákok éltek és ebből ragadhatott rá ez a név. Amúgy én Debrecenről nem hallottam még hogy falunak hívták volna.
2018. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

4-es. Te biztos szoci vagy :) bár ha elveted a pesti "elavult megoldàsokat" akkor mégsem lehetsz az, mivel pest még mindig begyepesedett kommunista város.


Ezt még nem halottam h nagy falu lenne.

2018. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam még sem Debrecenre, sem Nyíregyházára ezt a jelzős szerkezetet.

Annyi lehet, hogy a külvárosi részek régen földutasok voltak, földszintes házakkal - de ez rengeteg magyar városban így volt.

Régen erősen mezőgazdasági települések voltak, ami mára nem igaz egyikre sem.

Szerintem baromság az egész.

2018. jún. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!