Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » MÁV-nál érdemes megvenni a...

MÁV-nál érdemes megvenni a jegyet online? Diáknak számítok?

Figyelt kérdés

Este 11-kor fogok utazni a keletiből, és nem hiszem hogy lenne pénztár olyankor.

Meg amúgy sincsen forintom mert átutazóban vagyok, illetve nem szeretnék kártyával fizetni a helyszínen, mert sok kezelési költséget von le. (Külföldi kártya.)

Szóval érdemes megvenni a MÁV oldalán? Milyen a biztonság? Mennyire biztos ha neten veszem meg? Kockázat?


Illetve a másik kérdésem az az lenne, hogy Angliában vagyok diák, és van is egy Metro kártyám amivel féláron utazok itt. Azt Magyarba nem fogadják el, igaz? 18 éves vagyok egyébként.

Vagy teljesárú jegyet kell vegyek mindenképp?


Sajna senkitől sem tudom megkérdezni, csak itt. Előre is köszi a segítséget.



2018. jún. 18. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Megveheted onlájn, de ki kell nyomtatni a kapott kóddal :)
2018. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A külföldön tanuló diák az intézmény által kiadott diákigazolvánnyal igénybe veheti-e a magyar diákokra érvényes belföldi kedvezményeket?


Ha a diákigazolványt nem Magyarországon állították ki, a kedvezményre jogosultság igazolására csak abban az esetben használható fel, ha a jogosultság adati az igazolványról egyértelműen megállapíthatóak


az igazolványt az Európai Unió vagy az Európai Gazdasági Térség egyik tagállamában adták ki,

az igazolvány névre szóló,

az igazolvány fényképpel ellátott vagy az utas egyidejűleg más fényképes igazolvánnyal tudja igazolni személyazonosságát,

az igazolvány érvényességi ideje megállapítható (érvényességi időtartam vagy érvényesítő bélyegzés, matrica, stb.),

az igazolvány tartalmazza az oktatási intézmény megnevezését és székhelyét.

Amennyiben a külföldön kiállított diákigazolványról a képzés jellege (nappali, levelező, stb.) nem állapítható meg, akkor azt nappali képzésre kiadott diákigazolványként fogadjuk el.


Az ún. nemzetközi diákigazolványok (amelyeket nem oktatási intézmény vagy hivatal állít ki, pl.: ISIC) alapján kedvezmény nem vehető igénybe.


A külföldön tanuló magyar diák igényelhet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Ügyfélszolgálati Irodáján (1055 Budapest, Szalay utca 10-14.) diákigazolványt.


További információk: www.diakigazolvany.hu"



Az angol diákigazolvány milyenségével nem vagyok tisztában, de ha ezeknek a feltételeknek megfelel, akkor használhatod, vehetsz diákjegyet. Ha nem, akkor maradj a teljes árú jegynél.


Ha neten veszel jegyet, azt bemutathatod a telefonodon is, neked talán ez a legegyszerűbb, de van erre szolgáló automata az állomáson, ahol kinyomtathatod a neten vásárolt jegyet (kapsz hozzá egy kódot).

Egyébként vannak rendes jegyautomaták is, tehát ha nincs is nyitva pénztár, akkor is tudsz helyszínen jegyet vásárolni, de ahogy írtad, ezt szeretnéd megkerülni. Tudj róla azért, ha mégsem jönne össze a netes verzió. :)

Egyébként az OTP-n keresztül megy a netes fizetés, elvileg biztonságos, a szokásos dolgokra figyelj, ne ingyenes wifiról csináld, stb.

2018. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszi :)

Valószínű telefonról mutatom majd be, de lehet kinyomtatom akkor ott biztonság kedvéért.


Igazából nem is teljesen diákigazolvány. Ez egy beléptető kártya, amivel bemegyek a mágneses kapukon lehúzás után. A suli neve rajta van, a fényképem is, és a nevem is. Lejárati dátum csak annyi van rajta, hogy 17-18-as tanév..


Viszont ez mellett van egy kártyám, amit utazásra használok. Ez alanyi jogon jár mindenkinek 16-18 között itt kint. Azon van lejárati dátum és a fényképem is.

Szerinted megkockátassam? Vagy lehet büntetés miatt nem lenne érdemes, és inkább megveszem a jegyet 4 ezerért, végülis nem olyan drága..

2018. jún. 18. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogadják, végülis megfelel a követelményeknek. Én mindig neten veszek vonatjegyet és a telefonon mutatom be. Tulajdonképpen egy QR kódot kapsz, azt olvassa le a kalauz.
2018. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Köszi :)


Megnéztem a kátyát, és rajta van hogy szeptember 30-án jár le. Suli név, nevem, dátum, fotó, rá van írva hogy diák, szóval mimden pipa. Akkor bevállaljam?

2018. jún. 18. 12:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis a suli székhelye nincs rajta, de az iskola nevében benne van a város neve. Az így elfogadható?
2018. jún. 18. 13:10
 7/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az információs pultban, és azt mondták jó lesz. Bár a kalauz meg se nézte.


Már csak azt kell kiderítenem, hogy a DAKK elfogadja-e :D

2018. jún. 19. 11:29
 8/8 anonim válasza:
Szerintem biztos elfogadják!:) Én is többször veszem online, mert a diákjegy még olcsóbb és megéri. Teljesen biztonságos!
2018. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!