Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Volt Fesztivál idején...

A Volt Fesztivál idején közlekedő ún. Volt-vonatra indulás előtt mennyi idővel lehet Sopronban felszállni? Jut rajta ülőhely mindenkinek? (Elvileg helyjegyes, részletek lent. )

Figyelt kérdés
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elképzelhető, hogy hajnali 4:05-ös indulás esetén mondjuk már fél 4-kor vagy előbb felszállhatunk a vonatra? Kiskamasz lányommal megyek, helyjegyet csak úgy kaptunk, hogy egy kocsiba szól, de ülésszám nem szerepel mellette, csak annyi, hogy asztal mellett. Egyrészt nem mindegy, hogy hányan leszünk egy kocsiban, jut-e ülőhely egyáltalán vagy a MÁV elad x darab jegyet egy kocsiba és rohampáholy meg fizikai erőnlét alapján ül le a nép , már akinek jut hely. Másrészt a gyereket sem hagynám egyedül idegenekkel (jó eséllyel bealszik hazafelé, jobb, ha mellettem van). Szóval aki már igénybe vette ezt a vonatot az elmúlt években, írja meg a tapasztalatait légyszi!

2018. jún. 20. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne legyenek illúzióid, hiàba helyjegyes, tömeg lesz azon a vonaton. Érdemes inkább mèg egy fél napot a városban tölteni vagy esetleg helyközi busszal a szombathelyi vonalig (pl Csornàig) elvergődni és onnan már a megszokott kényelemben tovább utazni.
2018. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, speciel a vonatozást nem ajánlom. Nagy tömeg, a wc-k valszeg nem a legjobb állapotban lesznek, és hát nem a legjobb felvezető szerintem egy... kiskamasznak. Bár ki tudja...


Egyszer utaztam oda vonattal, helyem nem volt, késett (pedig Kelenföldön szálltam fel:D) és heringparti volt. Mondjuk attól még teccett.

Ha tehetitek, inkább telekocsival utazzatok, sokkal kényelmesebb, gyorsabb és amgy olcsóbb megoldás. Rengeteg járat fog indulni, akárhol is laksz, szóval csak hajrá :)

2018. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos, lezajlott a fesztivál és gondoltam, hátha a jövőben mást is érdekel ez a kérdés, így leírom a tapasztalatainkat. Örömmel jelentem, végül semmi gond nem volt. Odafelé nem a VOLT-vonattal mentünk, rendes helyjegyes történet volt du. fél 2 körüli érkezéssel, minden papírforma szerint ment (jó arc fesztiválozókkal utaztunk egy fülkében, klassz volt).

Másnap a hajnali VOLT-vonaton is profi volt a MÁV, a peronra csak jeggyel engedtek ki és tényleg kocsinként csak annyi jegyet adtak el, hogy mindenki le tudjon ülni. A lányom azonnal el is aludt, én szintén, sőt, mindenki más is! Persze fel- felébredtem, mert annyira azért nem volt kényelmes a nyakamnak ez az alvóhelyzet, és kimondottan vicces volt látni a sok rocker arcot Maidenes pólóban, amint békésen húzzák a lóbőrt. Hányás, randalírozás, hangoskodás egyáltalán nem volt, Kelenföldön suttogva ébresztettem a gyereket, nehogy zavarjunk másokat. Miközben leszálláskor vonultunk végig a kocsin, barátságosan meg is mosolyogták a lányomat, aki kómás fejjel, ébredés után 2 perccel próbált magához térni. Jövőre is így megyünk!

2018. jún. 29. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!