Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Tudnátok nekem ajánlani olyan vidéki kisvárosokat, amelyekben viszonylag sok a látnivaló (múzeumok, műemlékek, stb. ) és egy nap alatt bejárható?

Figyelt kérdés

Mivel sajnos hosszabb nyaralásra nem fogok eljutni a nyáron, ezért arra gondoltam, hogy egynapos városnézéseket csinálnék hétvégén, tehát reggel elindulnék Budapestről vonattal, majd este hazaindulnék. Olyan kéne, ahol a pályaudvar közel van a belvároshoz, például mint Egerben.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 5. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Bécs?
2018. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Vidéki kisváros: Bécs

Tata, buszpályaudvarhoz közel a vár, Öreg és Cseke tó, előbbiben lehet fürödni, egy napos programnak elég.

2018. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, jöhet még, ha valakinek van valami ötlete. :)) Mindenkinek ment a zöld kéz! :))
2018. júl. 5. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Esztergom, Vác, Gyöngyös
2018. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sopron, Győr, Keszthely (bár az már kihalt város, sajnos), Vác.
2018. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Keszthely elég messze van a kihalttól.

Szentendre, Komárom

2018. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Azt hiszed viccből mondtam Bécset, pedig semmivel nem drágább oda kimenni reggel, és hazajönni este, mint valamelyik alföldi porfészekig elmenni.

És látnivaló is akadna.

2018. júl. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :))
2018. júl. 7. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os, Keszthelyen kb. SEMMI nincs, de élet biztosan. Ja, de bocs van egy értelmes szórakozóhely, meg a túlárazott fos Balcsipart, ja és fa nélküli sétány a szintén alig-fás kastélyhoz.


Tudom, mert ott élek :)

2018. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Márciuska ***** válasza:
100%

Én rengeteg ilyen egynapos kirándulást csinálok! :) Keszthelyt imádtam, rengeteg a látnivaló: kastély, vadászati kiállítás, kisvasúti terepasztal (hatalmas! már ezért megéri), majormúzeum, babamúzeum, játékmúzeum, csigaparlament, Balaton-múzeum, satöbbi.

Egy csomó ötletet elmondtak már előttem, nekem Tata például nagyon tetszett, de érdemes Győrben is sétálni egyet. Székesfehérvár óvárosa kicsit messzebb van a vasúttól, de vannak buszok, és gyalog is kb. fél óra séta, egynapos kirándulásnak megéri, mert gyönyörű a belváros. A játékmúzeumot ajánlom. Veszprém belvárosa szintén messzebb van a vasúttól, de kb. ugyanaz igaz rá, mint Fehérvárra, és úgy hallottam, az utóbbi években gyönyörűen felújították a várost. Érdemes még megnézni Balatonfüredet, Szombathelyet, Pécset, Kaposvárt, Vácot, Zircet, Szentendrét, Tapolcát, Esztergomot (bár ott szintén messzebb a belváros) és ugyan nem jártam még Sopronban, de szerintem azt se hagyd ki.

2018. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!