Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Fonyódon jó programok, helyek...

Fonyódon jó programok, helyek a közelben?

Figyelt kérdés
A hétvégén megyünk a barátommal Fonyódra, így ötleteket várnék, hogy hova lenne érdemes elmenni. Akár szórakozóhely, étterem, kirándulóhely, stb, mindenre nyitottak vagyunk 😊 előre is köszönöm!

2018. júl. 16. 21:18
 1/2 Márciuska ***** válasza:
Én kirándulás-oldalról tudok ötleteket. Fonyódnak van két kilátója, a Sipos-hegyi meg a Várhegyi, mindkettőhöz érdemes felmászni, nagyon szép a kilátás. És van egy panorámasétány: Bélatelepről indul, Ripka Ferenc sétány néven találjátok a Google-térképen, ez belefut a Szaplonczay sétányba, és végigmegy egészen Fonyód belvárosáig. Az egész útvonalról gyönyörű a kilátás a Balatonra, több helyen szobrok, emléktáblák is vannak. A legszebb róla a kilátás a Balatoni szél szobortól. De végigvezet a sétány a katolikus templom, a Fonyódi Múzeum meg a Kripta-villa mellett is, ez utóbbi kiállítóhely, de én nem láttam, keress rá, hátha érdekel. Elvileg a Kripta-villa mellett volt a Walkó-kilátó, ami csak egy kis erkély-szerűség, de mikor utoljára ott jártam tavaly, le volt bontva útjavítás miatt. Másról nemigen tudok. A strand épülete szép a kikötőben, na meg lehet egyet hajókázni, keress rá a Bahart oldalán, szoktak lenni sétahajójáratok is.
2018. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Örök hála, köszönöm szépen! Megy a zöld pacsi :)
2018. júl. 18. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!