Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szlovákiábol szeretnénk...

Szlovákiábol szeretnénk átmeneti Magyarországra egy hétvége nyaralásra, a gyerekeknek elegendő a Magyar Igazolvány, vagy mindenképpen szükséges útlevél is?

Figyelt kérdés

2018. júl. 20. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Diákigazolvány is elég
2018. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak személyi igazolvány vagy útlevél.
2018. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1 és 3 éves gyerekekről van szó
2018. júl. 20. 21:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Személyi vagy útlevél, kor nem számít.
2018. júl. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Nincs határellenőrzés, itt Rajkán rendőrök sem szoktak lenni a határon, szóval nagy esély nincs rá, hogy egy rendőr megállít és kéri a papírokat. Személyi vagy útlevél kellene hivatalosan.
2018. júl. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

1-esnek üzenem:

Szlovákiában nincs sem diákigazolvány, sem nyugdíjas-igazolvány, sem "anyja neve"! Ott mindenki előtt világos, hogy a kötelező iskolalátogatási korig mindenki diák, a nyugdíjkorhatár elérése után mindenki nyugdíjas, az anyja neve helyett pedig ott van a személyi száma!!Ennyire egyszerű! A "buta tótok" ezt tudják, az okos magyarok még nem jöttek rá. Lehet lepontozni. Magyar vagyok. Ugye, Te magyarországi vagy, kedves 1. válaszoló?

2018. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, igen. Én abból indultam ki amit tapasztaltam, annó osztálykirándulásra nem kellett nekünk semmi csak a diákunk (igaz csak párkányba mentünk)


a minősítés miatti célozgatást remélem nem nekem szántad, én egy rossz szót nem mondtam a szlovákokra, nekem csak jó tapasztalataim vannak velük :D

2018. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es, tévesen értelmezted a kérdezőt. Ő Szlovákiából akar Magyarországra menni, Te pedig pont fordítva. Más ország előírásaira értelmezted a magyarokét. Erről ennyit.

Jól sejted: a minősítés miatti célozgatást valóban nem Neked szántam. Ez kitűnik a szövegezésemből is. Inkább a magyar hivataloknak szántam és azoknak, akik a szlovákokban csak a buta tótot látják. Nagyon jól ismerem őket, ismerem a nyelvüket szóban és írásban egyaránt (és általában a szláv nyelveket). Ami sok magyart megtéveszt, az az a tudat, hogy "Kása nem étel, tót nem ember". Óriási tévedés! A politikusok és kiszolgálóik a sz@rkeverők.

2018. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem az èrtelmezèssel volt a baj, hanem a feltételezésemmel, mely szerint mindkettő uniós és schengeni övezeti tag, így a szabályok is megegyeznek... Legközelebb majd gondolkodom is okoskodás előtt :D



Ezt én is így látom... Csak ott van néhány ellenszenves ahol erős a politikai befolyás.

Mindenhol máshol barátságosak és kedvesek.

Nem véletlen volt a tavalyi nyaralásom is egy szlovák-cseh körutazás..

2018. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7

Magyarország felől Szlovákia felé is szükség van személyire vagy útlevélre.


Az más kérdés, hogy mivel nincs állandó ellenőrzés, át lehet csúszni ezek nélkül, de ha igazoltat a túloldalon a szerv, akkor a hajadra kenheted a többi igazolványodat.

2018. júl. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!