Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyi pénz "kell" a Balatonra...

Mennyi pénz "kell" a Balatonra egy hétre kiscsalád részére?

Figyelt kérdés

Tudom, elég szubjektív kérdés. Családdal most megyünk először nyaralni a Balatonra: apa, Mama (Anyós), 4 éves kislány és én (Anya).

A szálláson,benzinköltségen, ifán kívül mennyi pénz elegendő? Önellátó lesz a szállás, max. 0-3 alkalommal szeretnénk főzni (nyaralni megyünk, nem akarunk ezzel sokat bajlódni), olcsóbb éttermekben szeretnénk mondjuk 4-5 nap enni, a többi étkezés hideg kaja lenne. Viszünk egy rúd szalámit, de mást nagyon nem tervezek előre megvenni. Szép kártyámon 45000 Ft lesz addigra, ez elkölthető. Strand ingyenes. Napi hideg kaja+fagyi+cigi (számoljunk napi 1000 Ft-tal, mert töltjük is). Férjem azt mondta, h 50.000 + Szép kártya elég. Biztos elég az 50000? Itthon egy héten kb heti 3-4x főzünk (húst) 20-30e Ft megy el, ebbe néha egy kisebb tankolás is belefér


2018. júl. 21. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hát egy átlag étteremben egy ebéd nagyjából 2-3 ezer/fő. Mondjuk 3.000*4= 12.000*7= 84.000. De ha elosztjuk az összes pénzetek 7-tel, akkor is napi cca. 13500 forintotok van.

Azért az elég jónak számít. A helyedben azt csinálnám, hogy: Google -> XY (város) éttermek -> nézni a véleményeket, illetve rengeteg étteremnek ki van rakva az étlapjuk, azt ti tudjátok, hogy mennyit szoktatok enni, és mit, összeadod, számolgatsz stb. Így nem hasraütés szerűen mentek be egy étterembe, hanem tudod, hogy hova érdemesebb menni. Általában a parton, sétálón drágább, mint a város szélén.

2018. júl. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, amúgy igen, már azt csinálom, bújom a netet, de minden kis étterem kap hideget-meleget is, szóval sokkal nem lettem okosabb, h hova menjünk;) Ja, és egy hétre megyünk,ezt lehet nem írtam be.
2018. júl. 21. 07:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggelire ugyanúgy készülj, mint otthon, a bolt ott sem drágább. A strandon biztos esztek valamit, ötven méterenként van büfé: lángos, palacsinta, de sok helyen jó kis könnyű ebéd van: rántott hús, sült krumpli, hekk, gulyásleves, stb. Persze azért erre is elmegy párezer Ft. Sok folyadékra lesz szükségetek, vigyetek hűtőtáskát feltétlen. Vacsorára ehettek hideget, vagy kerestek valami olcsóbb éttermet, kifőzdét. De még nem kávéztatok, fagyiztatok, egy gombóc fagyi 300 Ft felett van, szóval négyen fejenként két gombóccal számolva közel 3 ezer önmagában.


A kisgyereknek biztos vesztek valami strandjátékot, stb. A bazárban is biztos körülnéztek. Elmentek hajózni, vagy csak béreltek egy vizibiciklit, kajakot, ha rosszabb idő van, elmentek kirándulni, az is pénzbe kerül.

Szóval ha nem akarton szűkölködni, kevés lesz ez a pénz. Csak kajálásra nagyon szűken elég, de semmi szórakozás nem fog beleférni. Az pedig keserves nyaralás, ha csak nézitek, hogy mások élvezik az életet.

2018. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ezt számoltam, pont ugyanígy, ahogy te, kedves utolsó. Hogy kajára elég lesz, de semmi pluszra sem.
2018. júl. 21. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!