Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek melyik a legszebb...

Szerintetek melyik a legszebb magyar főutca?

Figyelt kérdés

Például:

Miskolc Széchenyi utca

Szeged Kárász utca

Debrecen Piac utca

Budapest Váci utca

Székesfehérvár Fő utca

Békéscsaba Andrássy út

Pécs Király utca

Tihany Kossuth Lajos utca

Kaposvár Fő utca

Mást is lehet



2018. aug. 20. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

A mi poros kis falunk főutcája. (Igaz, több utca sincs!)

.

Úgye nem várod azt, hogy felsoroltjaid mindet megnézzük, hogy kérdésedre érdemleges választ tudjunk adni?

2018. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
43%
Budapest Váci utca
2018. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
56%
Keszhely Sétálíutca
2018. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
42%
Sétálóutca
2018. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Első: aki sokat utazott már Magyarországon, az a felsoroltak egy részét bizonyára ismeri, és még továbbiakat is. Kérdezhettem volna úgy is, hogy Melyik a legszebb magyar főutca azok közül, amiket ismersz? A felsorolás pedig csak néhány példa, nem azok közül kell választani.
2018. aug. 20. 18:34
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Budapest, Váci utca.
2018. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nem igazán értelmezhető a "főutca", alapvetően körutas/sugárutas elrendezésű városnál ilyen nincs. Ha már muszáj lenne egyet megnevezni, közlekedési szempontból a Keletitől az Erzsébet hídig húzódó út valamennyire betölti ezt a funkciót (nem tudom, végig Kossuth út-e a neve), ha meg a bevásárló-éttermes funkciót tekintjük, akkor a Nagykörút. A Váci inkább műanyaggiccses turistagettó.


Többit majd megnézem, nincs mind előttem fejben.

2018. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Debrecenben meg a Piac utcát én mindig inkább térnek láttam, mint utcának, hiába a neve.
2018. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A Keletitől az Erzsébet hídig sorban Rákóczi út (a Kiskörútig), Kossuth Lajos utca, Szabad sajtó út.


Én például Dunaújvárosban nem tudom eldönteni, hogy a Vasmű út vagy a Dózsa György út a főutca (persze szépségversenyen egyik se nevezhet).

2018. aug. 21. 08:40
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a győri és a szegedi sétálóutcák (a pontos nevét egyiknek sem tudom, hogy milyen utca)
2018. aug. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!