Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Székesfehérvári Diákbérlettel...

Székesfehérvári Diákbérlettel vehet Pesti BKV diákbérletet?

Figyelt kérdés
Székesfehérvári vagyok. Október 31.-ig érvényes a diákigazolványom. Pestre költözök és nem tudom,hogy vehetek-e BKV bérletet.

2018. szept. 12. 09:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen diákigazolvány akart lenni...
2018. szept. 12. 09:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen vehetsz, hiszen érvényes a diákod.
2018. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vehetnèl?
2018. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vehetsz.

Távolsági bérletnél van csak az, hogy csak a lakhely és a suli között, helyi bbérletet vehetsz bárhol.

2018. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy ha érdekel egy jó tipp: noha október 31-ig érvényes csak a diákigazolvány, a BKK-nál azonban november 30-ig utazhatsz vele, ha a bérletedet október 31-én veszed meg. Ugyanis a bérlet kezdődátumának kell beleesnie a diákigazolvány érvényességi idejébe, tehát "kilóghat" max 30 nap erejéig.
2018. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Azért kérdeztem mert legutóbb barátnőm amikor egyetemre került még nem kapott diákigazolványt és az ideiglenes sem jött meg neki. Vett Budapesti diákbérletet mert ugye még érvényes volt a gimis Diákigazolványa okt.31-ig. Viszont metrónál belefutott egy ellenőrzésbe és megakarták büntetni mert,hogy Székesfehérváron jár iskolába. Ezt csak ott veheti igénybe ,ha bérletet vesz.


Ezért érdeklődtem ,hogy ez valós probléma-e.

2018. szept. 12. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakhely-iskola szabály csak a helyközi közlekedésben érvényes.
2018. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármely Eu-s tagországban kiállított érvényes diákigazolvánnyal lehet diákbérletet venni a BKK-nál, az, hogy az ismerősöd meg akartá büntetni teljesen alaptalan.
2018. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!