Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért olyan furák a fővárosi...

Miért olyan furák a fővárosi emberek?

Figyelt kérdés
Másodjára utaztam életem során Budapestre, de nagyon hülyén éreztem magam, nem volt szimpatikus. Nálunk mindenki köszön mindenkinek az utcán is, boltban, kedvesek az emberek, törődenek egymással, bp-en pesig csak mindenki gyorsan elrohan a másik mellett, minden olyan gyorsan zajlik. A Deák térnél voltunk osztálykirandulással, nagyon gyönyörű az egész város, de hogy lehet ezt a nemtörődömséget megszokni? Kissé úgy éreztem magam amikor bementünk , mintha mindenki minket nézne tudván hogy biztos vidékről jöttünk, fogalmunk sincs mi hol van mit össze szerencsétlenkedünk meg bámészkodunk itt.
2018. szept. 18. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a Deák téren, ahol turisták ezrei fordulnak meg naponta, aligha keltett különösebb feltűnést egy vidéki csoport. A nagyvárosi lét pedig már csak ilyen szemèlytelen, mivel rengeteg ember él egy helyen, akik semmilyen szinten nem alkotnak èlő közösséget. Megjegyzem, ezzel együtt számos jól működő lakóközösség vagy más , leginkább területi alapon szerveződő közösség működik Budapesten is, de a mindenki mindenkire figyel elve nem működik, nem is működhet ekkora méretekben.
2018. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt elnel, latnad, hogy az nem nem torodomseg, hogy nem koszonsz a melletted elhalado 4000. embernek sem.
2018. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nem törődnek veletek vagy mindenki titeket néz?
2018. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Két ok van az élményeidnek. Egyrészt a város méreteiből adódóan lehetetlen mindenkivel közvetlennek lenni, egy átlagos napon simán elmegy melletted 1000 ember, nem tudsz mindenkinek köszöngetni. Másrész azzal az előfeltevéssel érkeztél, hogy a budapestiek mások, így mindent listáztál, ami megerősíti ezt.


Senki nem néz meg azért, mert vidéki vagy, él itt vagy 150 országból mindenféle ember, senkit nem fog érdekelni, hogy csongrádi vagy vagy bangladesh-i.

2018. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én az Újlipótvárosban (XIII. Kerület belvárosi része), ez majdnem olyan mint egy falu. Itt is törődnek egymással az emberek, ismernek az üzletekben, köszönnek az utcán.
2018. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Én angyalföldi vagyok. Szeretem! A fővárosban úgyis sok a csaj meg a buli meg az élet. És a 8. munkahelyemen vagyok. És most már iszom is a jelenlegin mert nincs ember nem rugnak ki. Mi a baj Budapestel? Király város a királyok városa. És olcsó a gyros.
2018. szept. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak Budapesten nem köszönnek egymásnak az emberek, hanem a városokban ez mindenhol így van.
2018. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt, aholmi élünk, az itt lakók, dolgozók köszönnek egymásnak (II. kerület).


De nem gondolod komolyan, hogy naponta 5000 embernek kellene köszöngetni, mert elmész mellette a metróban?

2018. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is agylágyulást kapnék, ha mindenki köszöngetne nekem reggelente munkába menet... Semmi értelme. Én egy huszadekkora városban nőttem fel, még ott sem volt ez szokás. De ez nem Budapest, hanem nagyváros-specifikus, mindenhol így van, ahol pár ezernél többen élnek egy rakáson. Egyébként számomra érdekes, hogy míg a városban ez van, de ha elmentek kirándulni a környékbeli erdőkbe, ott viszont köszön boldog-boldogtalan mindig.
2018. szept. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok, 27 evig eltem ott, most 10 eve kulfoldon elek, egy fovarosban szinten, kepzeld itt sem koszon mindenki mindenkinek. Sot, ahol eddig jartam jo par nagyvarosban tobb orszagban eletemben, ott sem volt szokas koszongetni. Ez teljesen logikus dolog, nem a budapestiek vagy barmelyik nagyvarosi ember a fura, hanem egyszeruen lehetetlen is lenne minden ismeretlennek koszonni, ertelme sincs. A boltban viszont igenis koszonnek az emberek itt is, Budapesten is. Ha vki ott nem koszon az nem azert van mert nagyvaros, hanem mert szimplan neveletlen, bunko.
2018. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!