Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek is nagyon leromlot...

Szerintetek is nagyon leromlott Budapest az utóbbi időben? Elsősorban a nem a fővárosban lakók válaszát várnám mert ők kevésébe elfogultak, kevésbé szokhattak hozzá. (röviden lejjebb)

Figyelt kérdés

régen, 2010-15 között jártam be rendszeresen Budapestre a Velencei tó irányából (nem akarom leírni, hogy pontosan hol lakom, de mindegy is), tehát nem pesten lakom, hanem mellőle jártam be, és akkor még jó érzés volt bemenni, napközben ott lenni, látni, hogy tele volt boltokkal, kávézókkal, büfékkel, kis butikokkal, stb...., az utcákon járva nem volt olyan sok benzingőz, dohányfüst, stb.


mostanában pedig, mert 3 év után ujra pesten jártam, azt tapasztaltam, hogy a boltok, kávézók, büfék, kis butikok, stb.... egy jó része megszűnt, a kis trafikok eltűntek, a nagy forgalmas utcákon, ahol bár szépen meg vannak csinálva a házak, épületek, a közterület, de nagyon érzeni a sok autó kipufogóját, dohányfüstöt, építkezésekből származó kátrány szagot (persze ez átmeneti),

a belső utcákban pedig az épületek dohos-penészes szagát, kapualjakból, az utcára nyiló nyitott ablakoknál (ez a jó időben volt, amikor nyitva is volt) kiáramló széklet és dohányfüst szagának keveredését, belső utcákban húgyszagot, amit éjjelente hajléktalanok vagy szórakozott fiatalok? tesznek oda, vagy ha nem a húgy szagát akkor a klóros fertőtlenítő szagát amivel azt próbálják eltüntetni (pl. 5. 6. 8. kerület belső utcái)


és igen, vannak építkezések, felújítások stb.. és olyan részek, ahol ez nem tapasztalható, mert ott is jártam, de általában azért leromlott a város színvonala, helyzete szerintem


persze akik pesten élnek, azoknak nem tűnhet fel ez a leromlás, mert a leromlás fokozatosan lépésről-lépésre megy végbe, tehát ők hozzászoknak, nem tűnik fel nekik, de ez nem az ő hibájuk

ezért inkáb azok válaszát, kommentjeit várnám, akik a külvárosokból, vonzáskörzetből vagy messzebbről mennek pestre, persze ha napi rendszersséggel, akkor nekik sem fog feltűnni talán

inkább akik némi kihagyás után ujra pesten jártak, azok érthetik meg ezt leginkább, de ki tudja



2018. okt. 2. 11:08
 1/7 A kérdező kommentje:

bocsi talán fordítva írtam, a Budapestiek jobban elfogultak mint a nem ott élők

a nem ott élők válaszait jobban tetzsik, de irhat minde ember

2018. okt. 2. 13:58
 2/7 A kérdező kommentje:
a nem ott élők válaszai jobban tetszene, de írhat minden ember
2018. okt. 2. 13:59
 3/7 A kérdező kommentje:
írjon valaki
2018. okt. 2. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Én Budapesten élek, és épp nemrég jött haza 25 év távollét után egy barátnőm, aki teljesen elhűlt, hogy mennyire kikupálódott a város és milyen élet van itt.

Más külföldi ismerőseim szerint a város látványosan szépül, de az emberek nagyon elhanyagoltak. Ezzel egyet kell értenem, mikor én is felköltöztem, nekem is ez volt a véleményem, és most is azt látom, hogy nagyon szakadtak az emberek, ápolatlanok és igénytelenül öltözik nagy többség.

Az, hogy boltok szűnnek meg, lerobban egy-egy környék, az egy nagyváros dinamikájában benne van, ugyanakkor más területei pedig jobban felfejlődnek.

A hajléktalanokat én is unom, végre talán eltüntetik őket.

2018. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

"az utcákon járva nem volt olyan sok benzingőz, dohányfüst, stb."


Dohányfüst mondjuk pont több volt. Viszont az autózás tényleg borzalmas. Ahol van egy autónyi szabad hely, ott áll egy autó. Munkatársaim külső városokból járnak be. 5-6 körül indulnak, de azt mondják már reggel is borzalmas dugok vannak.


Bár én laktam 2007-ben Váci út mellett, levegőt már akkor sem lehetett ott kapni.


Én mondjuk pont nem a leromlást, hanem a fejlődést látom. Építőiparban dolgozom, ahol lehet építenek, újítanak. Ilyen szempontból sokkal jobban feltűnik a vidéki városok elmaradása, nem-fejlődése.

2018. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Az mondjuk tény, hogy az emberek nagy része állatként viselkedik itt, a drogos csövesektől kezdve a fiatalokig.
2018. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én vidékről járok fel szakmai gyakorlatra pestre és mondjuk mindenhol a retket, bűzt, szemetet látok, az épületek vakolatai omladoznak/a füsttől full befeketedtek, szerintem egyre rondább pest... Én nem a belvárosban járkálok, hanem annak a szélén/közepe tájékán (keleti oldalon). Én nem bírnék ott élni, szerintem már az egész ország egy nagy nyomornegyed.
2018. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!