Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesti városnézéshez 10-es...

Budapesti városnézéshez 10-es tömböt vennétek vagy 72 órás jegyet?

Figyelt kérdés

A párommal 3 napot töltünk Budapesten és azon filózunk, hogy melyik érné meg jobban. A 10-es tömb csak 3000 Ft, ha csak 3x utazunk oda-vissza a szállástól, akkor még 2 jegyet veszünk pluszba.

A 72 órás jegy 4150 Ft, ott nem kéne nézni hogy hányszor használjuk, de nem tudom mennyire használnánk ki, mert a nevezetességeket gyalogosan szoktuk bejárni.

Rómában is sokat sétáltunk, de akkor jó idő volt, most ebben a hűvös időben lehet néha tömegközlekednénk. De amikor hallom mekkora tömeg meg bűz meg satöbbi van metrón,buszon,stb, akkor inkább mégis gyalogszerrel mennék :D Szóval nem tudok dönteni.


2018. okt. 2. 17:15
 1/10 anonim válasza:
91%
Ha nem jelent nagy gondot az a 2*1150Ft, akkor inkább a 72 órásat. Ha jön egy váratlan program, vagy mégis inkább tömegközlekednétek, akkor jobban jártok vele.
2018. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Én megvenném a 72 órásat. Ritkán tömegközlekedek, általában 10-es gyűjtőt veszek, Néha, ha úgy adódik pár nap alatt elfogy. Meg aztán három napot nem töltenék gyaloglással, csak hogy spóroljak párszáz forintot. Annyi idő alatt belefér egy jó kis mozi, vásárolgatás, stb. Persze az is csak a plusz költség :-)
2018. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A 10-es jegytömbbel naponta 3-szor szálhattok járműre +1 "bónusz", a 10-ik. Szabadabban tudtok mozogni, ha nem vagytok ennyire korlátozva. Akár pár megállóra felszállhattok, ha valahol nagy a távolság és kevés a látnivaló. Szerintem megéri ezért a +1150 Ft.

A 72 órás jegy jó olyan járatokra is, amire önmagában az utazásért érdemes felszállni, pl. Fogaskerekű és hétköznap a BKV hajójárat.

2018. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
72 órás jegyet.
2018. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez mondjuk attól is függ, melyik kerületben van a szállás és mit akartok megnézni...

De a legracionálisabb a 72 órás jegy, Budapest méretéből kiindulva. Anélkül több helyre el se lehet jutni. Például a Normafa és környéke, ami az egyik legszebb zöldövezet Budán, páratlan kilátással és hangulattal. Aztán mint már említették, bizonyos közlekedési eszközök önmagukban is érdekesek lehetnek egy nem budapestinek. Én a 4-es metrót sem hagynám ki például, mert építészetileg érdekes és vezető nélküli módban működik.

2018. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Többet fogtok utazni, hidd el. Az átszállásokkal számoltatok? Sokkal nyugodtabbak lesztek a 72 órás jeggyel, nem kell sóherkedni, hogy na akkor most inkább gyalogoljunk. Napi 3 jegy semmire nem elég, ha várost akartok nézni.
2018. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy álltok anyagilag, de nem azon a 2 ezer forintot spórolnék. Fejenként 1 ezer forint ma már semmi, egy olcsó gyros + limonádé többe kerül egy lepukkant helyen.


Persze tényleg kérdés mit néztek meg, merre mentek. Okosan meg lehet oldani a közeli helyeket, belvárost végig lehet sétálni. Viszont ha ha kintebb mentek akkor benne van 2-3 átszállás is csak oda.

2018. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Plusz ahogy írják "vidéki" embernek már a tömegközlekedés is izgalmas, de még egy pestinek is. 4-es metró állomásait érdemes végig nézni, fogaskerekű is érdekes, hajójárat szintén (máshol csak a hajózásért több ezret elkérnek). De akár egy villamos is érdekes lehet belvárosi részeken.
2018. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Én is inkább 72 órás jegyet vennék a helyetekben. Nincs olyan nagy különbség, de nem korlátozott az utazásaitok száma. Három napra fejenként tíz jegy nagyon kevés, ha városnézés a program.
2018. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, meggyőztetek! :) Amúgy nem faluból megyünk (bár kinek mi, ugyebár :P), hanem megyeszékhelyről, villamos, busz, troli itt is van ám, szóval az nem akkora élmény, csak az embertömeg más. De a hajókázás klassz, jók a tippek :)
2018. okt. 2. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!