Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ismer valaki olyan helyet...

Ismer valaki olyan helyet Magyarországon ahol nincsenek poloskák?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vásárosnamény
2018. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ilyet nem tudok, nem is hiszem, hogy lenne ilyen adat, de én jópár évtizede élek Magyarországon, laktam már egypár faluban, városban s ezeken kívül is, de itthon még sosem láttam házi poloskákat vagy hogy nevezzük azokat, amiket nem szeretünk, nem ilyen kis kertiek. Nagyon lelkes voltam, mikor Romániában végre megláthattam, mi is a (normál) poloska, ez volt az egyetlen találkozásom velük.
2018. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez jo kerdes :))

Sztem elterjedtek mar mindenhol :/ talan mintha a Mátrában nem lattam volna. De most ősszel lehet ott is vannak.

2018. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam a Bükkben. Az erdőben egyet se láttam, a szobámban volt, de kihajítottam.
2018. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Hévízi tóban sincs a víz alatt.
2018. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mátrában voltam sátrazni pár napja. Nagyjából első rovar volt, ami bemászott a zárt sátorba...
2018. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Második voltam s mea culpa, most esett le, hogy kevertem a csótánnyal...


De milyen poloskákról van szó mostanság? Itt nincs invázió, poloska persze a kertben akad, mint mindig, de be nem jön. Egyre több helyről hallom, hogy jönnek a poloskák, de hogy melyikek?


Most ormányos lepkével (nem tudom, mi a neve, de hosszú ormánya van) van tele a ház, ahogy 1-2 éve rémkaticákkal. Poloskainvázióról még nem hallottam ismerőseimtől.

2018. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy repülővel behurcolt invazív faj, ami bizonyíthatóan Budapestről terjed, egyelőre minél messzebb vagy a fővárostól, annál kisebb eséllyel futsz össze velük. Szüleim Miskolcon még nem nagyon voltak képben velük kapcsolatban.

A rossz hír, hogy mivel természetes ellensége nincs éls gyakorlatilag irthatatlan, valószínűleg nem sokáig marad ismeretlen az ország többi részén se...

2018. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Tavasszal lettel kicserélve a nyílászárók és eltüntetve a redőnytok. Előtte minden efféle „inváziónál” tele volt a ház mindenfélével. Most egy darab sem jutott be. De kívülről tele van az ablak és a szúnyogháló is.
2018. okt. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szüleim Nyíregyházán laknak, ott évek óta van poloska. Régi fa ablakok vannak, bebújnak a résekbe és ott akarnak áttelelni, tele velük a ház.


De konkrétan minden évre jut valami más. Pár éve poloska, előtte harlekin katica, de ezresével, az előtt meg pici, pöttyös szárnyú legyek voltak. Tiszta horror...

2018. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!