Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova érdemes utazni (Szlovákia...

Hova érdemes utazni (Szlovákia, Ausztria, Szlovénia ) decemberben, ahol havat is látunk?

Figyelt kérdés

Idén a két ünnep között tervezünk utazni, szeretnénk ha gyermekünkkel havat is látnánk. Nem kifejezetten síelés a cél. Inkább hangulatos, havas téli szálláshelyet keresünk, lehetőleg a határ közelében (veszprémiek vagyunk), ami gyerekbarát is.Tudtok ajánlani valamit?

Neten borzasztó sok van, és nem vagyok járatos a netes foglalásokban. :-(



2018. okt. 11. 11:57
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
53%
Ezt a hatar közelében decemberben havat dolgot szlovéniánál nem tudom értelmezni tekintve hogy az orszag keleti része teljesen sik vidék,(mondjuk ez ausztriarol is elmondhato)ugyhogy ott biztosan nem kell hóval számolni.....ha meg az idei tel is olyan lesz mint a tavalyi akkor meg tenyleg ne vard a csodát hó ügyben mert decemberben ausztriaban +10/15 fok volt meg szikrázó napsütés,a síszezon be sem indult majd csak januar közepe fele!
2018. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A közelben szerintem nincsen igazán hóbiztos terület, legalábbis decemberben. Szerencse kérdése ez, de mondjuk mind Szlovénia, mind Ausztria abszolút élvezhető hó nélkül is, hiába van hideg.
2018. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én Lengyelbe mennék a helyedben, Zakopánéban :))) hihetetlenül nagyszerű hely, a hangulat valami szuperjó, és az árak is igen barátságosak.

Ráadásul nekünk a szállás miatt se kell aggódni, egy igen jó ismerősünknek hála mindig van hely, ha menni akarunk :)

Nincs túl közel, ez igaz, viszont maximálisan megéri elmenni oda!

2018. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A határ közelében ilyen bizony nem lessz. Szlovákia déli része alföld, de ott is ajánlhatom az Alacsony Tátra, Magas Tátra környékét vannak jó akqaparkok, kellemes a meleg vizből nézni a havas hegyeket, de nem valami olcsóak. felmentek a Chopokra és ott simán láthattok havat. De veszprémből inkább akkor Ausztriát javasolnám de ott is jócskán bekell menni az országba.
2018. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:
87%

A biztos hóhoz sajnos fel kell menni 1500 vagy inkább 2000 méter fölé, ott még nyáron is lehet hó. Én a Dachstein környékét javaslom, bár az nem a határ közelében van, viszont nagyon szép vidék. Webkamerán (is) lehet sasolni az időjárást:

[link]

Az osztrák előrejelzések közül én ezt szoktam nézni:

[link]

Szállást a bookingon érdemes foglalni, de lehet a helyszínen is keresni, csak ahhoz nyelvtudás is kell, ill. kiemelt időszakban jó eséllyel már foglaltak a népszerű helyek.

2018. okt. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt itt van egy ellentmondás. Hogy abban az időpontban hol lesz hó, ma senki meg nem mondja. Hogy abban az időpontban előtte lesz a (jó) szállás, azt se mondja meg senki. Ha viszont most foglalsz, lutri. Plusz lehet szép napos fagyos idő, meg esős borongós is. Hegyekben télen a felhős idő nem élmény, semerre se látni.

Én kivárnék karácsony előttig. Akkor keresnék szállást. Szlovénia nem jó, mert magasan csak turistaház van (erősen bizonytalan). Én Rax, Schneeberg környékét ajánlom. Határtól egy óra kocsival, sok faluban lehet szállást szerezni (akár 30-40 km-re) és mindkét hegyre van vasút, felvonó, libegő. Továbbá gyerekeknek játszópálya. Mindkettő 2000 feletti és a tetejének nagy része szelíd lankás jó utakkal, séta is lehetséges, akár nagyobb (5-10 km) távokra relatíve kis szinttel.

2018. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

AUSZTRIA:

Nem egészen közel a határhoz, de azért mégsem Tirol: Hallstatt, Bad Aussee, Bad Ischl. Gyönyörű mind, egymáshoz közeli települések, gyerekeknek is találtok programokat. A múlt héten már láttunk a hegyek tetején havat. Ha egy kicsit bátrabbak vagytok, és nem féltek a magasban, akkor ajánlom Dachsteint.

2018. okt. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!