Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet eljutni Salgó...

Hogyan lehet eljutni Salgó várához?

Figyelt kérdés
Csak olyan leírásokat találok, ami autóval oké, de az nekem nincs. Tömegközlekedéssel hogy jutok el? Budapestről indulnék. Előre is köszi!

2018. okt. 25. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Gyalog 4 km Somoskő faluból

[link]

2018. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég hosszú út. De a legközelebbi telepésre kellene eljutnod tömegkőzlekedéssel. S onnan gyalog a várhoz!
2018. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

1-es, minek gyalogolna onnan? Salgóbànya jóval közelebb van, onnan talán 10-15 séta az egész, nem egy egész óra...


Budapest-Keletiből utazz Hatvan állomáson átszállva Salgótarjànig vagy Somoskőújfaluig, majd a 11B vagy 19-es busszal Salgóbànya FMSZ vègàllomásig.Buszmenetrend a KMKK honlapján.

2018. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább busszal mennék Budapestről Salgótarjánba (Stadionoktól indul). Nem kell Hatvanban átszállni.
2018. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minek gyalogolna onnan?


Valóban van rövidebb is. Salgóbánya fél kilóméter sincs. Ha gondolod, rövid sétát tehet így is.

Amiért mégis Somoskőújfalut javasoltam az az, hogy Salgó vára bejárása nem igényel 5 percnél többet. Kicsi alapterületű rom. Persze el lehet időzni egy órát is, nem mondom, hogy nem.

Somoskőn viszont ott van egy másik vár is. Igaz, szlovák területen, de az is csak pár lépés a falutól. Az útvonalon is vannak szép látnivalók.

2018. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A lényeg, hogy nagyon megterhelő ne legyen, mert én ugyan bírnám, de a barátom, aki jön velem nem erőltetheti meg magát nagyon. Viszont nagyon szeretné látni. Azt esetleg tudjátok, hogy fotózni merre érdemes? Látszik innen a somoskői vár? És a füleki?
2018. okt. 26. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A somoskői igen.
2023. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!