Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol vagy honnan lehet azt...

Hol vagy honnan lehet azt megtudni, hogy most hogyan hívják Székesfehérváron a régi Felszabadulás utcát vagy utat?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress egy régi képet, ahol rajta van, utána egy mait és lődd be melyik az. Megnézed mi az új neve és kész.
2019. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy volt ilyen nevű utca?
2019. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy Erzsébet utca.
2019. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Családfakutatás közben talált anyakönyvi adatokat rendszereztem, ott volt valami megjegyzés, az 50-es évekbeni anyakönyvben, UB-ként, szóval nem biztos, hogy mikorra vonatkozott.

Persze, vannak félreírások az anyakönyvekben, tudom. De azért a legtöbb városban tényleg voltak Felszabadulás utcák, utak, terek, akármik; általában pont a városok közepe táján. Furcsa lenne, ha Fehérváron nem lett volna, bár ki tudja.

Olyan nagyon nem fontos, de ahol a család címei voltak, akörül nincs is elég nagy utca, ami számításba jönne szerintem, az Öreghegy környékén, és akkoriban még külvárosnak is számított, ahogy tudom.

Talán meg kéne néznem a levéltárban az eredeti anyakönyvet, hátha a neten lévő valami tévedés, nem tudom.

2019. jan. 12. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Erzsébet út régen is Erzsébet út volt.
2019. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben a csoportban: [link]

vagy ebben: [link]

biztosan kapsz segítséget.

2019. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. jan. 12. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Erzsébet:

[link]

2019. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. szept. 6. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!