Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csak én érzem úgy, hogy bár...

Csak én érzem úgy, hogy bár Budapesten több a munkahely, sokkal nyomottabb a hangulat és embertelenebb az egész hely? De akkor miért áldják ennyire az itt lakók meg sok ide vágyó vidéki?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 22:47
 1/4 anonim válasza:
59%
Én is ezt érzem, hogy nagyon be vannak fordulva az emberek. Minden reggel metro, villamos, hát brutál látvány, az élettől is elmegy a kedvem mondjuk egy hétfő reggel. Ez ugyanilyen volt amúgy 15 évvel ezelőtt is, megvan Budapestnek ez a befordult, életkedvetlen rezgése.
2019. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tudósok azt mondják, hogy az ember kisebb, 100-150 fős közösségekre van alapból kalibrálva, így mondhat i természetes, h valaki nem érzi jól magát egy ehhez hasonló nagy városban. Én például imádom, szeretek tomegkozlekedni, nekem egyáltalán nem a savanyú arcok maradnak meg, hanem a mosolygós emberek, a furcsa véletlenek, a boldog szerelmespár. Szeretek vegigsetalni a gyönyörű belvaroson, minden sarkon egy közért, boltok, galériák, alternatív shopok tömkelege, edzés, kulturális programok, gyakorlatilag nincs pillanat, amikor ne lehetne valamit csinálni. Ha természetre vagyom ott a normafa, vagy a János hegy,stb.
2019. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk tömegközlekedésen valahogy adja magát a hangulat, elvégre egy csomó idegen kényszerül összezárva utazni egy általában nem túl komfortos eszközön a nem kívánt célállomása felé, persze hogy nem vidámak.


Amúgy Pest belvárost leszámítva ugyanolyan a hangulat mint egy vidéki városban. A panel az mindenhol panel, a kertes ház meg mindenhol kertes ház. Azért Pest külső kerületeiben is vannak egész jó családi házak, pár lakásos társasházak.


Cserébe viszont sokkal több a szórakozási lehetőség, oktatási lehetőség, kulturális program. Az árak is ugyanazok, vagy a verseny miatt még olcsóbbak mint vidéken. Tömegközlekedési hálózat is sokkal jobb, sűrűbb. És gyakorlatilag 1 órán belül elérhető a természet is. Buda hegység, Pilis, Dunakanyar, Gerecse. Autóval is 1 óra a Mátra, Börzsöny, vagy akár a Balaton.

2019. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
:D Nem voltál még vidéken kisváros vagy inkább faluba.Nulla munkalehetőség,oktatás csak gyerekeknek meg esetleg közmunkásnak.Szórakozási lehetőség már semmi csak kocsma van ami este 8-kor bezár.Közlekedés drága.Itt inkább már a temetői hangulat jellemző:D.Budapesten legalább van élet még ha olyan is amilyen.
2020. ápr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!