Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesti Erzsébet-kilátón ki...

Budapesti Erzsébet-kilátón ki volt? És a libegő?

Figyelt kérdés

Úgy láttam, el lehet menni a Nyugatitól busszal a libegőig. Ha elmegyek busszal a libegőig, akkor onnan az felvisz a kilátóhoz? És amúgy a kilátótól lefele libegővel lehet csak menni, vagy "gyalog" is? Bár gyalog biztos messze van, szóval ez gondolom hülyeség.



És amúgy ha főleg ott arra szeretnék programot aznapra és nem mennék mondjuk a város többi részére, vagy akkor éppen pont a természet érdekel, nem a belváros, akkor van ott még mivel eltölteni az időt?


Még nem megyek, csak gondolkodtam, hogy lehet valamikor ez egy jó úti cél lenne.



2019. ápr. 5. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Erre a buszra gondoltam:

[link]

2019. ápr. 5. 21:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A libegő alsó végén van a busz. Ez eddig világos. A libegő felső végén viszont nem a kilátó van, hanem egy nagyobbfajta játszótér, és útelágazások. A kilátóhoz további felfelé gyaloglásra van szükség (betonozott út vezet fel)

Gyalog lefelé nem a libegő vonalában érdemes menni, hanem a Normafa felé (kb 2 kilométer) útközben szép dolgok vannak. Ha a végére értél, onnan a 21-es busszal lehet lemenni a Széll Kálmán térre (amit a 291-es busz is érint odafelé)

Bár hozzátenném, hogy a libegő pont nem felfelé érdekes, hanem lefelé.

Emiatt én úgy mennék, hogy a már említett Normafánál kezdeném, onnan el a kilátóhoz, a kilátó után pedig lefelé a libegővel, és onnan busszal hazafelé. Vagy oda-vissza a libegővel, és gyalog vissza a Normafához.

2019. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos volt a válasz! Ha a Nyugati pályaudvarra szeretnék utána menni, akkor oda is ki tudok jutni egyből? (Anélkül, hogy egyik buszról szálljak át a másikra) Vagy ezt nem lehet?


Vonattal mennék Budapestre és vissza is, ezért érdekel a pályaudvar.

2019. ápr. 5. 22:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, most jövök rá, hogy értelmetlen a kommentben írt kérdés, mert a 291-es busz megy a Nyugatiba.
2019. ápr. 5. 22:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne: ha libegőzni szeretnék és a János-hegyre menni, akkor onnan megközelíthető a Széchenyi-hegy is?

[link]


Úgy sejtem, hogy igen, de annyira teljesen nem látom át, hogy igen vagy nem, vagy hogy hogy.

2019. ápr. 5. 22:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Második kérdésem is lenne mégiscsak: a libegő+Erzsébet-kilátó+ Széchenyi-hegy (ha beleszámítom), mennyi időt vesz igénybe?
2019. ápr. 5. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lefele libegőzöl, akkor másképp csinálnám az utat, felmennék Széchenyi hegyre, onnan a gyerekvasúttal elmennék az Erzsébet kilátó alatti megállóig, onnan felsétálsz a kilátóig majd vissza le libegőhöz....csak igy kicsit kimarad a Normafa - vagy Szechenyi hegyről setalsz Normafáig és ugy végig gyalog a kilátóig majd le a libegővel...igy minden belefér. Van egy jó rétesező is Normafánál :-)
2019. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a Nyugatitól a Széll Kálmán térig (és vissza) a 4-es és a 6-os villamos a célszerűbb, mert gyakrabban járnak a busznál.

A Széchenyi-hegy is beilleszthető a túrába, de akkor már nem órákban kell mérni az időt, hanem egy teljes napot rászánni. Ha a libegőtől a Széchenyi-hegy térségéig akarsz menni, akkor az irányonként kb 4-5 kilométer.

További csavar a lehetőségekben, hogy a gyerekvasút János-hegy megállója ott van a libegőtől alig 1 km-re. A gyerekvasútnak amúgy pont a Széchenyi-hegy az egyik végállomása. De ha már gyerekvasutazik az ember, akkor azt a Hűvösvölgyből érdemes kezdeni, aztán arról igény szerint le lehet szállni a János-hegynél (ahonnan kb 1 km a kilátó) utána lehet libegőzni. Ha 1 irányban teszi az ember, akkor nyilván 291-es busz haza lehet menni és annyi. De ha 2 irányban, akkor a libegő felső végállomásától két opció van: vagy vissza a gyerekvasúthoz és azzal a Széchenyi-hegyig menni, vagy a már említett Normafához gyalogolni, ahol szintén van megállója a gyerekvasútnak. De szerintem ez már túlbonyolítás :) Gyerekvasút nélkül is megtehető az a távolság.

De szerintem első alkalomra a libegő-kilátó-Normafa és visszafelé ugyanaz az útvonal pont elég.

2019. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!