Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szeretnék oktober - november...

XxXxSaNyIxXxX kérdése:

Szeretnék oktober - november környékén repülővel utazni egyik ismerősömmel és a barátnőjével. Én 17 éves vagyok, román állampolgár - szülői felügyelet nélkül engednek engem repülni másik 2 felnőtt társaságában?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 13:36
 1/4 qkker1 ***** válasza:
Ez meg egy MAGYAR oldal. honnan a francból kéne tudnunk a román törvényeket????
2019. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel erdélyi vagyok és nem igazán tudok magyarul ezért máshol nem igazán tudom megkérdezni...
2019. aug. 11. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Mindkét szülő írásos nyilatkozatával, hogy engedélyezik a repülést, minden további nélkül utazhatsz, főleg, ha más felnőtt is van Veled (esetleg meg lehet említeni a nyilatkozatban, hogy Ő felügyel)

A nyilatkozat vagy a célország nyelvén legyen vagy angol nyelvű.

2019. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

3-as vagyok, az lemaradt: lehet, hogy sehol nem fogják kérni, de ha nincs nálad, nagyobb baj, mintha elviszed és nincs szükség rá :-)



"A kiskorúak külföldre utazása esetén javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és románul készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához és ottani tartózkodásához. (Az angol fordítás is elegendő lehet.)


A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat célszerű feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon);"


Ez ugyan magyar oldal, a konzuliszolgálat, kormány.hu-ról, azért ír magyar és románt, de legjobb az angol nyelvű.

2019. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!