Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Sosem utaztam még repülőn....

Sosem utaztam még repülőn. Valaki, aki utazott már, leírná a pontos menetét az egésznek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én ezzel fordulnék hozzátok, ugyanis, mint ahogy már említettem, én sosem utaztam még repülőn, 16 éves vagyok, távkapcsolatban élek és a repülőt választanám közlekedésre, hogy találkozhassunk, havi 1x. Minden érdekelne ezzel kapcsolatban igazából, minden apró részlet, hogy hogyan megy ez az egész, az elejétől a végéig. Ugyanis engem nem nagyon tudott informálni senki, nem igazán utazott a baráti körömből még senki vele. Szóval ha valaki leírná így az egész folyamatot azt nagyon megköszönném. L
2019. aug. 13. 10:25
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
69%
Egy vagon ilyen megvalaszolt kerdes van mar a repules kategoriaban!Olvass vissza
2019. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qkker1 ***** válasza:
34%

Kimész időben a reptérre;

A pultnál becsekkolsz;

Átmész a biztonsági ellenőrzésen;

Beszállsz a gépbe;

Elmutogatják, hogy mit kell tenni vészhelyzetben;

Reménykedsz, hogy felszáll a gép, és nem lesz baleset a kifutópályán;

Repültök, jó esetben oda, ahová indultál, és nem robban fel a gép;

Leszálltok vagy lezuhantok, elvégre fizikai képtelenség, hogy örökre fent maradjon a gép;

Nem nézel ennyi "Légikatasztrófák"-at, mint én, bár én repülés közben is azt nézem, csak a mellettem lévő szokott ideges lenni, amikor ránéz a laptopomra;

2019. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Naponta megkerdezi valaki. Olvass már vissza. Legalább arra vedd a fáradságot
2019. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

"16 éves vagyok, távkapcsolatban élek"



Erős kezdés... :-D

2019. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

1. Kimész kb 2 órával hamarabb, előtte megnézed, hogy melyik terminálból indul a géped.

2. Becsekkolsz - odamész a check-in pultokhoz, mikor látod, hogy ki van írva a te járatod, beállsz a sorba, sorrakerülsz és kapsz egy ilyen becsekkolós lapot. Ha online becsekkoltál, akkor tölts le a telefonodra olyan alkalmazást, amivel meg tudod nyitni, majd nyisd be az email segítségével.

3. Menj a biztonsági ellenőrzéshez, állj sorba, mikor a fémdetektorhoz érsz, a cuccaidat tedd a műanyag dobozokba, elvileg ki kell venni a fülbevalót meg ilyeneket, gyakorlatilag semmi bajod nem lesz.

4. Nézd meg melyik beszálló kapuhoz kell menned (csomó helyen vannak monitorok/tv-k, amiken mutatják), ott van időd kicsit pihenni, van duty free shop (ezeket már korlátozás nélkül felviheted a gépre). Itt el fogják kérni az irataidat (személyi, check-in card)

5. Eljutsz a gépig (fapadosnál neked kell elmenni, charter járatoknál van reptéri busz.

6. Felszállsz a gépre - bőröndöt leadod, felsétálsz a gépre, megmutatod a csekkolókártyát (ami vagy papír vagy telefonon van), megkeresed a helyed és leülsz.

7. Meghallgatod a stewardesek figyelmeztetését, megmutatják mit kell tenni vészhelyzetben stb.

8. Felszáll a gép

9. Ha vihar van, be kell csatolni a biztonsági övet, erről fognak tájékoztatni.

10. Leszáll a gép

11. Bemész az épületbe, megkeresed a poggyászodat a futószalagon és elhagyod a repteret.

2019. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

6. Felszállsz a gépre - "bőröndöt leadod, felsétálsz a gépre" ......


Ezt a kettes pontnál végzed el. Tehát hiába végezted el a chek-in-t otthon( erősen ajánlott), ha bőröndöt szeretnél vinni magaddal, akkor sorba kell állnod.

2019. aug. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet neked úgy volt, de én Ryanair-rel mentem, azon meg úgy volt, ahogy leírtam. Mikor szálltam fel, akkor kellett odaadnom a bőröndöt.

Viszont azt kihagytam, hogy rá kellett tenni egy mérlegre, mikor a check-in részlegnél voltam, de vinni kellett tovább, ha megfelelő volt a súlya.

És le lehet pontozni, de aki lepontozott, írja már le részletesen, hogy ő hogy gondolja...

2019. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

6-os vagyok. Én biztos nem pontoztalak le. Évek óta repülök különböző légitársaságoknak, de a bőröndjeimet, ha egyszer rá raktam a szalagra, már csak a célállomáson látam.

De "Több dolgok vannak földön és égen....", Kedves Kérdező, informálódj tovább ezzel kapcsolatban.

2019. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!