Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha pár centivel nagyobb a...

Ha pár centivel nagyobb a kézipoggyászom, mint az előírt, fel fogják engedni?

Figyelt kérdés
WizzAirrel utazunk, a megengedett kézipoggyász mérete 40*30*20 cm. Az én táskám 47*33*15 cm. Felengedik/el fog férni?

2019. aug. 18. 09:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
semiképpen sem
2019. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
ez nem egy hozzávetőleges érték amit megadnak, a +7cm sosha nem fog beleférni
2019. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha észreveszik, hogy nagyobb, akkor valószínűleg nem.
2019. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 18. 09:17
 5/11 qkker1 ***** válasza:
82%
A Wizz különösen figyeli a méreteket,
2019. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Budapest meg Bukarest között se nagy a különbség, gondolom nem bánnád, ha egyik helyett a másikba hoznának :)

Le van írva a szabályzatban minden világosan, azt kéne betartani.

7 centi az nem pàr centi...

2019. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az előző emberek válaszait is felfogtam, nem szükséges kontrázni, de köszönöm!:)
2019. aug. 18. 12:57
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyszóval, a fapadosok keményen betartatják a méreteket. Nekik az a buli. Elcsábítanak olcsó árakkal, de ha átléped a mérethatárt, nagyon kemény összegeket fizethetsz. Ha nagyobb a kézipoggyász, vagy nem viheted fel vagy feladod rendes poggyásznak - kilónként embertelen áron.
2019. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem, miért kell emiatt szemétnek beállítani a fapadosokat. Náluk ez a szabály, kész. Akinek nem tetszik, utazhat más légitársaságokkal is. A Wizz Air honlapján például tökéletesen és érthetően le van írva minden, szóval akit utólag megbüntetnek, az meg is érdemli.


2-3 cm eltérés amúgy általában nen okoz gondot, ha puha a táskád oldala, de a 7 cm már nem fog beleférni a mérőbe. Illetve az már szerintem szabad szemmel is kiszúrható. Mindenképp jobban jártok egy szabvány méretű táskával.

2019. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha kemény táskáról van szó, pl. kerekes bőrönd, akkor nem engedik fel, mert nem fér bele a keretbe. Van a beszállásnál egy vaskeret és abba kell belegyömöszölni a táskát, ha kérik. Ha a táskád kerekes bőrönd, akkor nem fogod tudni belegyömöszölni. Ha csak egy sporttáska, amiben nincs hosszirányú merevítés és nincs pukkanásig tele, akkor bele tudod préselni és akkor felengedik. Ha hátizsák, akkor az esetek nagy részében nem is kérik, hogy préseld bele. Egyébként ezt a "kis" kézipoggyászt nem a fejed felett lévő zárható tárolóba teszik, hanem az előtted lévő ülés alá, ahol tényleg kisebb a hely, bár a csomagod inkább hosszúságában tér el, úgyhogy ott elférne azért. Én WizzAir-en csak az ezerforintos IKEA hátizsákot használom, aminek a legnagyobb oldalhosszúságai 45×35×20 cm, soha nem kérték, hogy tegyem a rácsba, de ha beletenném se lenne gond, hiszen puha. Te is jobban járnál ezzel, hiszen ez 28 liter, a WizzAir méret 24 liter, az általad megadott meg 23 L és még nem is vettük azt a lehetőséget, ha esetleg bőrönd, mert akkor még kevesebb.
2019. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!