Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A WizzAir járatain valaki...

A WizzAir járatain valaki elmagyarázná, hogy hogyan működik ez a csomagosdi?

Figyelt kérdés

Próbáltam elolvasni, de nekem sajnos meghaladja az értelmi képességeimet, ezért örülnék ha valaki részletesen szájbarágósan magyarázná el nekem.


Tehát az addig tiszta, hogy amit magammal vihetek az max 40x30x20 cm lehet és max 10 kg. ÉS mindössze csak egy valamit vihetek magammal.


De mi a helyzet azokkal a poggyászokkal amik le mennek? Amiket a csomagtérbe raknak? Azoknál hogy vannak a méretek / súlyok / árak?

Az világos, hogy kell fizetni. De mennyit?


Ez fontos, mert több mint fél évre megyek ki. És jól meg kell válogassam miket viszek magammal...



2019. szept. 16. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az leginkább a repjegy vásárlásakor derül ki, hogy az adott járaton és időszakban mennyibe kerül a feladott poggyász ("amiket a csomagtérbe raknak"). 20 és 32 kilós bőrönd feladására is lehetőséged nyílhat. Hosszú útra tényleg feladott poggyászt javaslok, itt nem kell vacakolni a krémekkel, folyadékokkal, tárgyakkal stb. Ha amúgy is fél évre mész, ne ezen spórolj. Itt találsz pár irányárat: [link] A bőröndöd viszont jó, ha masszív anyagú, nem cipzáras, de zárható, akár számzárral, akár kulccsal és érdemes befóliáztatni a reptéren.
2019. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
A feladott bőrönd ára szezononként, járatonként változik. Sokszor annyiba kerül, mint maga az alapjegy. Ettől függetlenül fél évre neked kell a 32 kg. (Méretkorlát nincs). Egy jó nagy, 100-120 l körüli bőrönd. Nem baj, ha odafele nincs tele, ott is fogsz vásárolni, amit vissza kell hozni... Én nem vagyok olyan paranoiás, mint az előző, könnyű puha bőröndöm van, néha a számzárat is elfelejtem bezárni, még nem loptak el semmit. Az értékeket a kézitáskába kell tenni és magaddal vinni a fedélzetre.
2019. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

wizzairnél 2018 novemberétől változtak a poggyászszabályok.

[link]

2019. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Olyan jegyet vegyél, aminek az árában benne van a feladott bőrönd ára. Tehát ne a legolcsóbbat vedd meg. A 3 különböző jegytípusnál, le van írva, hogy mi tartozik bele, és a csomagokra vonatkozó infók is. Ezeket az infókat látod a kiválasztás során.
2019. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
#2 Remélem megkaptad a napi betevődet azzal, hogy egy ilyen ártatlan kérdést is megragadtál a beszólogatásra. Örvendünk neki, hogy Te ilyen nagy, gyakorlott Afrika-utazó vagy, én csak Európában szoktam utazgatni feladott bőrönddel, ami számzáras műanyag Smsn, de sok a pórul járt ember körülöttem, akiknek hányták össze a ruháját, szedték ki - jó esetben csak - a szuveníreket az utazásaik során. És ugye van egy olyan mondás, hogy más kárán tanul az okos. Ha már az ember olyan helyre megy, ahova nem megy naponta, ha már úgyis fél évre marad, szerintem megéri áldozni arra, hogy ne érjék hasonló bosszúságok. De ízlések és pofonok, ha valakinek nem elég izgalmas önmaga az utazás, spóroljon rajta, hátha érik további "meglepetések". :D
2019. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Meg lettek véve a jegyek. De mint kiderült csúnyán át lettem verve. Sajnos aki nem túl magas intelligenciahányadossal rendelkezik és kicsit limitáltak a szellemi képességei azt sajnos nagyon-nagyon durván át fogják verni és le fogják húzni.

Kiderült ugyanis, hogy minden egyes átszállásra külön kell fizetni a poggyászokat, mert az nincs benne a jegy árában, hanem minden egyes repülésnél pluszba kell fizetni. Így a jegy ára kb duplája lett annak, mint amennyi eredetinek volt hirdetve :(

2019. szept. 17. 17:48
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Már korábban írták, hogy a feladott csomag igen drága. Ez nem átverés, ez a fapados árképzés: van egy csupasz alapár, aztán választhatsz extrákat (csomag, ülőhely, stb.).

Ilyen esetben érdemes megnézni a menetrend szerinti járatokat is, sokszor nem drágábbak, vagy csak minimálisan, az utazási kényelem ég és föld.

Ne érezd hülyének magad, inkább gyakorlatlan vagy...

2019. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normálisak az érzéseid, mindenki átverve érzi magát egy WizzAir jegyvásárlás után. Csak aki sokat utazik, már megszokta és nem éli bele magát az elején feltüntetett jegyárba, mert tudja, hogy a végeredmény több lesz. Ráadásul a Wizz jegyvásárló oldala maga a pszichológiai hadviselés: leplezetlenül próbálnak megtéveszteni, kifárasztani, hatni a hiúságodra, az érzékenységedre, bármire. Sajnos ez az ára ezeknek az "olcsó" jegyeknek, néha komolyan gyomorforgató trükköket alkalmaznak, hogy pl. ötször megkérdezik ugyanazt, de egyszer így, másszor úgy és amíg az egyik megfogalmazásnál IGEN a helyes válasz, a másiknál pont hogy a NEM, hátha egy idő után lankad a figyelmed és véletlenül a rossz gombot nyomod. Vagy ha nem akarsz az ülésválasztással is plusz hadisarcot fizetni, akkor először győzd meg az oldalt a jegyvásárlásnál, aztán az online check-in-nél is, legyél felkészülve hogy tébolyodott, felelőtlen hazardőrnek fog titulálni az oldal, ha nem élsz a saját választójogoddal az ülést illetően. Szóval egy kemény akadálypálya ez, IQ-tól függetlenül is nagyon résen kell lenni a jegyvásárlásnál.
2019. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz képest, hogy fél évre elmész egy idegen országba, annyira nem voltál képes, hogy értelmezz egy egyszerű légitársasági leírást. Betűről betűre minden értelmesen van leírva.

No most képzeld el, azok akik még nálad is nyomorékabbak szellemileg, mennyire meg vannak vezetve az élet még oly egyszerű problémáinál is, mint hogy rákeresnek egy reppülőjegyre, majd bneikszelik hogy milyen csomagra van szükségük és leolvassák az árat.

Bár gyanítom, azok az emberek legalább az igekötős szerkezeteket képesek leírni... Veled ellentétben.

2019. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos van itt másvalami is amit nem igazán értek.


A jegyen amit megvásároltam azt írta, hogy egy átszállás lesz. De amikor kiküldték a számlát, abban csak egy út van benne, nem írja ott, hogy az átszállás is benne lenne.

Most ilyenkor mi a helyzet? Kell venni még egy jegyet? És akkor már nem csak dupla annyiba hanem már négyszeres árba fog kerülni mint a meghirdetett ár?

2019. szept. 22. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!