Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Cigit lehet vinni a leadott...

Cigit lehet vinni a leadott bőröndben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha a cigit berakom a bőröndbe és leadom a csomagtérbe akkor azt ugye el tudom vinni magammal? 17 éves vagyok szóval ugye még nem szabadna nálam lennie. Lehet ebből gondom a reptéren? Mondjuk ha at átvilágításnál észreveszik és látják hogy még nem vagyok 18?

2019. szept. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy bárkit zavarna, de a fogadó ország szabályai közt érdemes megnézni, van-e cigarettára korlátozás (ha pl. Kijevből hoznál haza harminc karton olcsó cigit, az gond is lehetne :-)
2019. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

18 éven aluliak nem vásárolhatnak dohányterméket, de ha vásárolnak, akkor is azt büntetik meg, aki eladta nekik, nem őket.

Azt nem tiltja semmi, hogy tárolják maguknál a cigarettát, ahogy azt sem tiltja semmi, hogy szívják a cigarettát.

2019. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Igen, de két dologra érdemes figyelni:

- szabályozás, van ahol nem krúzolhatsz csak úgy keresztül a határon x mennyiségű cigivel, ennek mindenképpen nézz utána

- mindenképpen valami zárt bőröndbe rakd, amit lefóliáztatsz és feketemágiával zársz le, mert anyukámnak eddig minden repülőútján kilopták a bőröndjéből a csík cigit, amikor nem rakatott rá 600 réteg fóliát meg számzárat meg egyebeket

2019. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, hogy ellopják, simán felviheted kézipoggyászban is. Tényleg csak arra kell figyelned, hogy ne vigyél többet, mint a megengedett mennyiség. Egy karton szerintem mindenhol elfogadott, de érdemes utánanézni. A korodat a kutya se fogja érdekelni, nem veszik el tőled, ha már nálad van, az nem illegális.
2019. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hatóságok közül kiskorú cigaretta-ügyével a rendőrség foglalkozik. A repülőtéren neked a határőrökkel, vámosokkal és a repülőtér biztonsági személyzetével van dolgod. Ezek közül egyiket sem érdekli a bőröndödben/válltáskádban levő cigaretta, bármennyi is legyen. Az első akit érdekel, az a célország vámosa - azaz szabad-e annyit oda bevinni ? - és nem a korod, mert ő nem rendőr... Vagyis vihetsz annyit, amennyit szabad, EU-országba 800 szálat = 4 kartus.
2019. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!