Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Normál légitársaságnál mikor...

Normál légitársaságnál mikor érdemes repülőjegyet venni?

Figyelt kérdés

Kerestem guglival, de leginkább a fapadosok árképzéséről írnak. Ami nem fapad, ott igaz az, hogy minél előbb veszem meg, annál olcsóbb? Karácsony környékén szoktak szerintetek akciózni a nagyobb légitársaságok? Pl. pár hónapja láttam egy nagy Emirates leárazást, olyasminek örülnék máskor is, de nem tudom, érdemes-e várni rá.

Köszi előre is!


2019. okt. 24. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a nem fapados cégek árazása is rugalmas, legfeljebb kicsit kevesebb benne a tényező. De az biztos, hogy a minél biztosabb cash flow-t szereti mindenki, így ha hamar foglalsz, nem járhatsz aránytalanul rosszul. Max lesz egy akció még közben, de azt nem tudhatod mikor lesz. Ha fontos az adott út az adott céggel, ne várj akcióra. Ha meg csak ugy mrnnèl valamiklr valahova, akkor igen, várj.
2019. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Valamit alapvetően nem értettél meg a világból, ha ilymódon írtad ki a kérdésedet.

Az emberek többsége azt kérdezné, xxx-be menék ekor és ekkor ilyen és ilyen feltételekkel.

Te eleve kizártad a fapadosokat, ami gyökér buta iskolázatlan dolog.

Írd ki újra a kérdésedet, ha azt szeretnéd, hogy értelmes ember is válaszoljon rá.

2019. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves második, Ázsiába nem tudok fapadossal menni.

Azért kösz, hogy időt és energiát szántál a válaszra.

2019. okt. 24. 15:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy az első válaszadó számomra értelmesnek tűnik. Ő a kérdést is értette.
2019. okt. 24. 15:03
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem kellene ennyire túlhájpolni ezeket a szutyok fapadosokat. Ráadásul elég korlátozott a velük elérhető úticélok száma. És nem az volt a kérdés, hogy fapadossal olcsóbb-e. Mindig mindenben a legolcsóbb megoldást keresni bármi áron, nagyfokú igénytelenségre vall. Ismerek ilyen embereket, egy nyomorgás az életük, még akkor is, ha van pénzük.

Nekem az a tapasztalatom, hogy viszonylag olcsón indulnak a menetrend szerinti árak, aztán van egy kis drágulás indulás előtt pár héttel, vagy egy-két hónappal, ha nagyon fogynak a jegyek. Esetleg lehet közben akció (inkább holtszezonban és pláne nem ünnepekkor), de azok nagyon korlátozottak és lehetnek olyan mellékfeltételek, amik miatt nem tudod igénybe venni.

2019. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, tényleg máshogy kellett volna fogalmaznod és akkor a 2-eshez hasonló “értelmes” emberek nem találnak meg (irónia, mert úgyis meg fognak) :D

Karácsonykor pont, hogy felnyomja mindenki az árakat, mert sokan az utolsó pillanatban akarnak utazni családlátogatás vagy épp üdülés stb miatt. A téli időszak kb novembertől viszont alapvetően pangás, bár ez attól is függ, hova akarsz menni, mert pl Thaiföldön ez a főszezon ideje.

2019. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

oké-oké, értem, akkor tényleg velem van a baj. Bocs. Bár nem világos nekem, hogy mit akarna bárki is a fapadosokkal, amikor úgy kezdtem a kérdést, hogy "normál légitársaságnál", de akkor légyszi, engedjétek meg, hogy elszégyelljem magam. :)

Igazából korábban nem került szóba, hogy ilyen messzire utazhatnék, így csak kb 2 hónapja figyelem az árakat, ezért nem vagyok képben.

Köszönöm a normális válaszokat!

2019. okt. 24. 15:29
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baj, te ragaszkodsz a kiindulási teóriádhoz, hogy te vagy a normál, cserébe kapod amit kapsz.

Ha majd egy nap leszel annyira okos, hogy megértsd a repülőjegyek árazását, nem akarsz karácsony körül olcsó(bb) jegyet keresni, vagy ha akarsz, akkor másképp írod ki a kérdést. De tébnyleg hagyom a többieket, hogy tanácsokat adjanak egy abszolót kezdő öntudatos utazónak...

2019. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a Black Friday-t még megvárhatod, olyankor szoktak nagyobb akciók lenni, egyébként egyetértek az első válaszolóval.

A 45%-ra meg szerintem ne is reagálj, ez is csak trollkodni meg kötözködni jár ide, valszeg még a faluhatárt se hagyta el élete során, mert érdemleges hozzászólást vagy bármilyen tudást még nem produkált.

Jó utat!

2019. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

“De tébnyleg hagyom a többieket, hogy tanácsokat adjanak egy abszolót kezdő öntudatos utazónak...”

Igazán nagylelkű vagy, köszönjük :)

Még szerencse amúgy, hogy az oldal lényege a segítségnyújtás, tanácsadás.

2019. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!