Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mozgássérültként megoldható a...

Mozgássérültként megoldható a repülés fapados járatokon?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimmel szeretnék repülni, de a papám sajnos elég nehezen mozog. Nem kerekesszékes, de szinte lehetetlen, hogy felmenjen azon a lépcsőn, ami a fapados járatoknál van.

Van ott valamilyen felvonó? Eddig még nem figyeltem meg. Hogy oldják meg azoknál, akik csak kerekesszékkel tudnak közlekedni? Van valamilyen kényelmesebb, nagyobb hely erre fenntartva?



2019. nov. 1. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, hogy apám ugyan nem mozgássérült, de lépcsőn nagyon nehezen tud felmenni, illetve a reptéri tortúrát, ácsorgást sem bírni, éppen ezért már inkább nem vállaljuk be. Egyébként szerintem lehet kérni, hogy ugyanúgy bánjanak vele, mint egy kerekesszékessel, ami azt jelenti, hogy egy külün emelőszerkezetes kocsival viszik a géphez és emelik fel, de a gyakorlatban nem próbáltuk ki hogyan működne ez.
2019. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a légitársasággal kell egyeztetni, mivel ilyen esetekre van külön segítség biztosítva. A gépig eltolják a székében, utána van speciális lift, amivel felemelik a lépcső tetejére (bár kisebb külföldi reptéren van, hogy egy-két megtermett reptéri dolgozó viszi fel ölben), innen segítenek beülni az ülésbe neki (ha a folyosón is kell mozgatni, mert mondjuk messzebb van a helye, akkor tudnak adni egy olyan spéci kerekesszéket, ami elfér a sorok között és azzal viszik el a helyéig).
2019. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pl : [link]
2019. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!