Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen gyorsan és magasan...

Milyen gyorsan és magasan repülnek az utasszálító repülők?

Figyelt kérdés

Pl. egy Airbus, Boeing stb.

Illetve mennyi idővel leszállás előtt kezdenek ereszkedni?



2019. nov. 2. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
35000 láb, 600 mérföld/óra. Az ereszkedés megkezdése forgalomtól függ, kb 30 perccel leszállás előtt kezdődik a süllyedés.
2019. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Magyarra fordítva, 10-12000 magasan, 8-900 km/h az utazó sebesség, érkezés előtt kb. fél órával kezdik az ereszkedést.
2019. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedelmi repülésben alapvetően angolszász mértékegységeket alkalmaznak, ezért bátorkodtam lábban és mérföld per órában válaszolni a kèrdésre - mondjuk a válaszom magyarul volt eleve... De a kiegészítést köszönöm.
2019. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi 11000 m magasan repültünk és 800 km/h sebességgel. Leszálláskor kb. 20-30 perccel előbb kezdett ereszkedni.
2019. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legutobbi utazasom alkalmaval a Los Angeles Varso jaraton megkerdeztem a pilotat (vagyis a legikiserot, aki tovabbitotta a kerdesemet a pilotanak). Tagja vagyok egy repulo klubbnak es egy eloadashoz gyujtunk adatokat es az alabbi infot kaptam:


Magassag: 39000 lab (11887 meter)

Sebesseg: 476 csomo (a repulesben a tengeri csomot hasznaljak a sebesseg kifejezesere, a muszerek is ezt mutatjak), amugy ez 881 km/h

Gep tipus: Boeing 787 (Dreamliner)

Erdekesseg: kulso homerseklet minusz 62 celsius!


A Varso Budapest jaraton pedig a kovetkezo infot adtak:

Magassag: 20000 lab (6096 m)

Sebesseg: 330 csomo (611 km/h)

Gep tipus: DHC-8 (De Havilland Canada Dash 8 - propelleres gep)

Kulso homerseklet: -20


Airbusrol nincs adatom.


Elozok jol irtak, kb. fel oraval elotte mar megkezdik az ereszkedest, de elofordulhat hogy akar egy oraval elotte is. Ez foleg geptipustol es legterkolatozasoktol fugg. Peldaul egy LAX-re tarto gep (Los Angeles) mar San Francisco felett elkezdheti az ereszkedest (nyilvan attol fuggoen honnan erkezik.)

2019. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!