Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért ilyen drágák a poggyássz...

Miért ilyen drágák a poggyásszal kapcsolatos költségek?

Figyelt kérdés

(általánosságban írom)


Adott egy repülőjegy, egyszeri, odautas, 50 ezer.


Ha akarok magammal vinni egy 20KG alatti, normál bőröndöt/csomagot, akkor hoppá, az már plusz 30 ezer ÉS MÉG FEL SEM SZÁLLTAM!


Miért, miért miért?



2019. dec. 31. 01:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez esetben nem a poggyász a drága, hanem a repülőjegy az olcsó. Mégpedig pont ezért, mert semmilyen extra szolgáltatást nem tartalmaz alapból, ezekért külön kell fizetni.
2019. dec. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Odacsábítanak az olcsó repjeggyel, de veszteségesek mégsem lehetnek, valahol be kell jönnie a pénznek, hát a poggyászon.
2019. dec. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
A fapados társaságok térnyerésével ma már nem lehet figyelmen kívül hagyni a csóróbb rétegek igényeit. Nekik meg csak az ár számít, ha kell egy 20*30-as oldaltáskával utaznak de legyen a jegy minél olcsóbb. Aki meg igényesebb az meg megveszi a plusz szolgáltatásokat amik egyébként alapvetőek.
2019. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók már mindent leírtak.

Nem kötelező fapadossal utazni - meg lehet nézni a normál légitársaságok árait, ahol eleve benne vannak a csomagdíjak a jegyben. Mindenkinél - még akkor is, ha nem akar csomagot vinni magával.

Másféle árképzés - mindkettőnek megvan a logikája.

2019. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már a normalis légitársaságoknál is egyre gyakoribb hogy van economy jegy amiben csak egy kézipoggyász van. Lassan egyik társaság sem engedheti meg magánakhogy puszta sznobizmusból ne vezessenek be ilyen csomagokat és ezzel több millió pitenciális utast veszítsenek.
2019. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetném, mi az a repülőjegy amit te 50 ezerért megvennél egy irányba? És melyik cégnél láttál 30 ezerért csomagot hozzá?


Alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában,ha ilyen 50 ezres egyirányú jegyeket nézegetsz, miközben ényleg kezdhetnénk az alapoknál, mert nagy bajok vannak a fejedben, ha a fenti kérdést így kiírtad és valóban komolyan gondolod.

2020. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Norwegian cég


Budapest - New-York útvonal

Oslói átszállással


Időpont: jan 30, 13:45 órás indulás


Ár:49080 Ft


Ha akarok egy poggyászt vinni magammal: +29731 Ft



Hol hibáztam itt?

2020. jan. 2. 13:34
 8/10 A kérdező kommentje:

Az oldal ahol néztem: bravofly.hu


A repülés adatai:


[link]


Az említett drága poggyász:


[link]

2020. jan. 2. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ok, már értem.

Neked egy alapfokó tanfolyam kellene a repülőjegyek árazásáról. Hogy megértsd pl a fapados modell lényegét, és egyáltalán, hogy képes legyél keresni a saját igényeid szerint.

Kezdjök a fapados modellel: itt azért fizetsz, amit igénybe veszel. A repjegy olcsó, de cserébe fizetsz a csomagért, a kajáért, a helyért. Ha ezek közül el tudsz hagyni vmit, köthetsz jó üzletet.

Pl Barcelona New York Retúr jegyet kaphatsz 180 dolllárért is, [link] , barcelonába meg kijuthatsz 10 ezer Ft alatt is. De igen, a csomagon sokat bukhatsz. Ilyenkor vagy nem viszel csomagot, vagy nyelsz kettőt, vagy keresel valami másik úticélt.

A másik lehetőség a hagyományos légitársaságok jegyeinek szemezgetése. Elárulom, kb a fapados légitársaságok csomagos árában utazhatsz, DE egy dolgot tudnod kell... Itt sose keress egyirányú jegyre. Vegyél retúrt. Tudd, mikor akarsz hazajönni.


Még egy tanács. Télen New York kibxaszott hideg. Ha csak teheted, ne menj. Ha szabad a kiutazási időpont, májusra linkeltem olcsó jegyet.


Ja és tényleg olvass már, ne itt kérdezgess.

2020. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a magyarázatot, így már világos.


Ez csak egy sarkallatos példa volt, jelenleg nem tervezek menni (ahogy mondtad, ott is ugyanolyan cudar idő van mint itthon), viszont ahogy több helyen is olvastam, a várost magát (New York) több nap alatt SE lehet rendesen körbejárni, ezért is gondolkodtam csak egyirányú jegyben, kitudja hogy 1 hét után vagy 2 hét után fogy el a "kedv"/látnivaló számomra.

2020. jan. 2. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!