Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért szűntek meg a KLM 747-esei?

Vinkó Márton kérdése:

Miért szűntek meg a KLM 747-esei?

Figyelt kérdés

Csak ma este tudtam meg. Engem komolyan lesokkolt. Nem elég, hogy jó volt nézni őket a repülőtéren, tervezgettem, hogy miután 2022-ben, ha minden igaz, kiköltözünk Hollandiába és lesz hozzá elég pénzünk, stb. utána utazni fogok ilyennel (kíváncsi is voltam, hogy milyen lesz), erre most kiderült, hogy mondhatom le az egészet (és már csak esetleg reménykedni tudok benne, hogy a jövő még meglepetést tartogat és valaha újraindítják).


Ezután keresgéltem a hírek között, de nem találtam meg az okát. Valaki esetleg nem tudja?



2020. máj. 21. 00:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Igen, szerettem volna utazni rajta, de mire lenne alkalmam, addigra már ámen fakereszt és volt-nincs KLM 747
2020. máj. 21. 00:54
 2/18 A kérdező kommentje:
kiskorom óta
2020. máj. 21. 00:55
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Olyan nincs, hogy KLM 747. A KLM egy légitársaság, a 747 meg egy repulotipus, egészen pontosan Boeing 747 a neve.


Több mint 20 éves típus, azért nem használják, mert nem gazdaságos.

2020. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
#3 teljesen érthető volt, amit kérdezett, ne morogj :)
2020. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha lehet hinni a Wikipédiának akkor 2020 áprilisán ez a táblázat korrekt volt, és eszerint a KLM-nek bizony van még 3 darab KLM 747-400 típusú utasszállítója.

[link]

(Látszik egyébként az összes többi légitársaság is, akinek van.)


Ha minden igaz ezek még repülnek is, ezt támasztja alá hogy a KLM honlapján fent van a "seating chart" a gépekhez, ami vélhetően nem lenne, ha már kivonták volna a forgalomból.

[link]


Úgyhogy szerintem nem szűntek meg.

2020. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy még jóideig lesznek is és most kiderült, hogy mégsem szűnnek meg, mert most még biztosan nem fogok tudni utazni rajta. Még csak 2022-ben fogunk Hollandiába költözni és még akkor sem tudok rögtön utazni rajta, pénz kell hozzá.
2020. máj. 21. 23:20
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
az még csak hagyján de az volt a durva mikor az MD-11-eseket vonták ki talán ők voltak az utolsó utasos operátorai a típusnak
2020. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 subrette ***** válasza:
57%
#3-as! A Boeing 747 nem 20, hanem már 50 éves típus. A prototípus 1969-ben repült először, 1970 óta repülnek a Jumbo Jetek menetrendszerinti járatokon.
2020. máj. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

5. komment írója: csak egy időre indították újra őket a járvány miatt, hogy szállítmányokat szállítsanak. Már a Wikipedián is a KLM történelmi gépjei között van említve: [link] .

Már kisgyerekkorom (2006-2007) óta szerettem volna utazni rajta, még volt is egy kis játék KLM 747-esem, és már alig vártam, hogy eljöjjön az alkalom, de mint kiderült mire lehetett volna rá lehetőségem, addigra már ez a korszak lezárult, ámen fakereszt és volt-nincs boeing 747-es KLM.

Bevallom, az a játék 747-es KLM még ma is megvan és az elmúlt napokban azon a kis játékon keresztül gyászoltam, temettem a gépet. Mindjárt betöltöm ugyan a 19-et, de ha egyszer már 5 éves korom óta álmodtam arról, hogy egyszer utazhassak rajta, érthetőnek kéne lennie, hogy az akkori játékgépemen keresztül gyászolok és kívánom neki, hogy térjen még valaha vissza.

Még értékeltem azt is, hogy ilyen gépe is van a KLM-nek, de most egész egyszerűen hatalmasat csalódtam és mondhatok le a már lassan 15 éves álmaimról.

2020. jún. 5. 19:03
 10/18 anonim ***** válasza:
ragaszkodsz a KLM-hez? más légitársaságoknak van még.
2020. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!