Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Angliában élő magyar állampolg...

Angliában élő magyar állampolgár, akinek megvan a letelepedési engedélye, de az állampolgársága még nincs, vissza tud -e repülni angliába, ha hazautazik magyarországra a vírushelyzet idején?

Figyelt kérdés

Az egész családja kint él.

Illetve én, felnőtt magyar állampolgár, kiutazhatok -e oda repülővel?



2020. aug. 30. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van letelepedésid, akkor olvasd már el a gov.uk oldalon az erre vonatkozokat...


Amugy, igen, utazhatsz, mert attol meg a letelepedesid ugyanugy er... annyiban mas az allampolgarsagtol, hogy x ev tavollet utan elvesztheted, illetve nem szavazhatsz...


De ha ez ennyire nem megy, akkor inkabb ne utazz sehova...

2020. aug. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 D. Brasco ***** válasza:

Én komolyon nem tudom,hogy egyeseknek itt az oldalon tényleg annyire nem megy a szöveg értelmezés,vagy csak simán ennyire hülyék.

Elég értelmesen elmondták/leirtak stb nem egyszer,nem kétszer,hogy befele magyarországra mindenkinek negativ teszt kell vagy karantén!

Kifele meg továbbra is mindenki akkor megy meg oda ahova akar!Mit nem lehet ezen felfogni?!?!

2020. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a szövegértés hiányzik, hanem egyszerűen csak az infó, hisz egy nemzetközi utazásban legalább 2 ország érintett, hogy az egyik kiutazási feltételeit százan leírták, még nem evidens, hogy a másik ország beutazási feltételei is ugyanazok, sőt...

[ Az Egyesült Királyságban a külföldről beutazók 14 napos karanténra kötelezettek, amely alól a meghatározott országokból, köztük a Magyarországról érkezők július 10-től mentesülnek, amennyiben a beutazást megelőző 14 napban nem kerestek fel más, a kivételek közé nem sorolt országot vagy területet. A beutazást megelőzően kitöltendő, és annak visszaigazolása az országba való belépéskor -akár mobiltelefonról - bemutatandó online formanyomtatvány ... A Passenger Locator Form kitöltése kötelező minden külföldről beutazó személynek, függetlenül attól, hogy mentesül-e a karantén-kötelezettség alól. ] (konzuliszolgalat.kormany.hu)

Magyarul egyelőre nem kell karantén a Magyarországról repülővel közvetlenül az Egyesült Királyságba érkezőknek, de a netes nyomtatványt még (max 48 órával az) érkezés előtt ki kell tölteni és a határellenőrzéskor bemutatni telefonon az eredeti webes, vagy a letöltött pdf formátumban.

2020. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!