Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Covid után a rep-jegyek...

Covid után a rep-jegyek drágábbak vagy olcsóbbak lesznek?

Figyelt kérdés

Izlandra szeretnénk eljutni április környékén és jelenleg 70-90 körül találtunk retur jegyeket, amiket kicsit drágának tartok.


Van esetleg tapasztalatotok, hogy covid előtt normál helyzetben mennyi lehet egy hasonló távolságú jegy? Drágább vagy olcsóbb a repülés a vírus nélkül? Kb 4 órás útról van szó.


2020. nov. 17. 06:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Én is néztem régebben Izlandra jegyeket, tavaszra 70-80 ezer a standard ár.

A Covid után valószínűleg sokkal drágábbak lesznek, hiszen


1. A légitársaságok be akarják hozni a több hónapos kiesést

2. Mindenki megindul majd, ha már végre lehet utazni, és ugye tudjuk, hogy a megnövkedett kereslet felnyomja az árakat.


Habár nem támogatom a szájkaratézást abból igazuk van, hogy Izland a világ ü legdrágább ország. Nagyjából annyiba kerül egy szoba közös fürdővel, mint máshol egy két szobás apartman, ami csak a tiétek. Emellett az étkezés is horribilis, és itt még arra sem lehet számítani, hogy majd beültök a Mekibe és esztek olcsóbban (én pl Svájcban kétszer is ott ebédeltem), ugyanis 2008-ban kivonultak az országból a válság alatt.

Kétszer is gondold meg szerintem is az izlandi utadat!

2020. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Fogadni mernék, hogy -ahogyan már írták előttem is- jelentős drágulásra lehet majd számítani, hiszen a fél világ utazni akar majd a hosszú karanténidőszak után.

Ez viszont jelentősen fel fogja hajtani az árakat.

sajnos.

2020. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Melyik paraszt pontozgatja le a korrekt, elemző jellegű , segítő szándékú válaszokat ?
2020. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

"lesznek korlátozások pl minden középső ülésnek üresnek kell lenni akkor meg nem lesznek filléres jegyek."


Gyaníthatóan nem lesznek üres helyek.

Az valószinüsíthető inkább, hogy kérni fogják beszálláskor a covid elleni beoltottsági igazolást mindenkitől.


Természetesen senkit sem köteleznek majd arra, hogy beoltassa magát.

De ha utazni akar...

2020. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Imadkozzunk, hogy tuleljek a legitarsasagok.
2020. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%
11-es vagyok: ehm, mi nem volt hasznos abban amit írtam, kedves 55, 46 és 42%-os? Kíváncsi lennék!
2020. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudom a választ, de anno mi londoni átszállással mentünk Izlandra, mert sokkal kevesebb volt így a repjegy, szóval ha tudtok pár plusz órát az utazásra szánni, akkor érdemes nem közvetlen járatokat is megnézni.
2020. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 BeefEater ***** válasza:
93%

Jelenleg nevetségesen olcsón lehet jegyeket találni, de azt, hogy jövőre mi lesz, azt senki sem tudja.

Jelentős lesz a kapacitás csökkentés, még több légitársaság mehet csődbe, ezek felfelé hajthatják az árakat, a csőd szélén álló, kétségbeesett cégek pedig lefelé. Én azt remélem, hogy az árak visszatérnek a normális szintre mert a jelenlegi helyzet nem tartható sokáig. Nem régen annyiért utaztam business classon amennyibe egy sima economy szokott kerülni.

2020. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha vége lesz egyáltalán a covidnak valamikor.
2020. nov. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%
Hosszútávon biztos, hogy emelkedni fognak az árak. A légitársaságoknak több biztonsági intézkedést kell tenniük. De akár az is elképzelhető, hogy a jövőben nem utazhatnak egyszerre annyian egy repülőn, mint eddig.
2020. nov. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!