Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Karantén mentesség?

Karantén mentesség?

Figyelt kérdés
Jövő hét szerdán utazom haza Mo-ra, viszont a karantént ami 10 napos (vagy 14?) le kell rövidítenem munka miatt. Mi ennek a menete? Repülővel utazom

#karanténkiváltás
2021. ápr. 13. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Erkezz Becsbe es gyere baza transzferrel, de estleg a vonatot is megprobwlhatod.
2021. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 negatív teszt, egyik itthon!
2021. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem te döntöd el, hogy milyen hosszú a karantén. Ha a pesti reptérre érkezel, akkor garantált, hogy bevágnak.


Persze lehet játszani azzal, hogy egy negatív teszttel jössz, a másodikat itthon (a kettő közt min. 48 óra különbség, de 5 napon belül), ha mindkettő negatív, lehet a rendőrségnél külön kérvényezni, hogy engedjenek ki. De tavaly ősszel egy ismerősöm ezt megtette, a karantén 2. napján beadott igényének pozitív elbírálását a tizediken kapta meg :D


Egyébként üzleti utazóknak semmilyen karantén nincs, csak kell a magyarországi féltől egy meghívólevél.

2021. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ha Bécsbe érkezek akkor nem kell karantén?😯 Angliából jönnék
2021. ápr. 14. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
ketszer jottem Becsbol egyik sem vegzodott karantennal. Kell karanten de ha csak egy kis szerencsed van akkor nem tesznek karantenba. Gyere haza Becsbol szalito ceggeln pl skyfly travel, 99 szazalek hogy nem kerulsz karantenba, 1 szazalek higy igen, szoval 100 szazalekos megoldas nincs. Ha ferihegyre erkezel biztos karanten.
2021. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Elég jó (nem etikus) trükk, hogy azt mondod Ferihegyen, hogy tranzitolsz, pl: mész tovább Erdélybe vagy Felvidékre és akkor nem tesznek karanténba.
2021. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Uolso, de azt igazolni is kell, ezt te probaltad? Mert ha ez tenyleg mukodik akkor nekem is egyszerubb. De szerintem ha magyar jtlevelet vagy szemelyit mutatsz nem fogadjak el vagy igen?
2021. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam, de ez a tervem. Vajdasági vagyok, de Szegeden lakom már lassan 10 éve. Nincs már semmilyen szerbiai okmányom, szüleim élnek Vajdaságban.

Mikor a határon ingázom, állítólag akkor is kéne karantén, de fáj a májuk rá, plusz papírmunkával jár,soha nem kértek még tőlem semmilyen okmányt az igazolványon kívül.

Megmondod, hogy mész Erdélye a rokonokhoz, vagy mész tovább a horvát tengerpartra.

2021. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tavaly decemberben utaztam Mo-ra, azt mondtam, h uzleti uton vagyok, nem raktak karantenba
2021. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
de ha azt mondod, h tranzitolsz, akkor nem kérik, h mutasd fel a jegyed Erdélybe v valami? nem foglalkoznak semmivel?
2021. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!