Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi idő Svájcból a hazaút...

Mennyi idő Svájcból a hazaút repülővel, mindent beleszámolva?

Figyelt kérdés

Legfőképpen azok véleményére vagyok kíváncsi, akik Svájcban élnek, és rendszeresen hazautaznak Magyarországra meglátogatni a családot.


Onnantól számítva, hogy elhagyod a lakásod, mennyi idő alatt jutsz haza? Repülőtérre kiérni, repülőtéren kiállni a sort, mindent beleszámítva.


És mennyire nehéz repülőjegyet szerezni? Tehát mennyivel előtte kell eldönteni, hogy mikor akarsz hazautazni?


Minden ilyen hazautazással kapcsolatos részletre kíváncsi lennék, idő, elérhetőség, ár szempontjából is.


Valamint hogy mely városokból megy közvetlen járat, átszállás nélkül.



2021. máj. 1. 13:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Genf nem egész két óra, kb. 50-55 perc. Viszont a svájci repterek csak nappal vannak nyitva, szigorú a légiforgalmi rend, szóval az utazás napjára szinte biztos szabadnapot kell kivenned.
2021. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted a kérdés kicsit. Én arra voltam kíváncsi, hogy onnantól fogva, hogy kilépsz a svájci lakásodból, mennyi idő múlva tudsz leghamarabb Magyarországon az ottani lakhely küszöbén belépni. Tehát ebbe az időbe beletartozik a repülőtér megközelítése, a sorban állás a repülőtéren, maga a repülés, aztán kijutni a repülőtérről, és még onnan hazajutni.

Bár ez utóbbi függ attól is, ki mennyire messze lakik a repülőtértől, ettől eltekinthetek, de akkor is nehezen hiszem, hogy két óra alatt megvan az egész.

Vagy mégis?

2021. máj. 1. 17:28
 3/36 anonim ***** válasza:
37%

Segítek. Google maps -> útvonalterv - beírod a címet és a repülőteret. Kidobja, hogy autóval vagy tömegközlekedéssel mennyi idő. Ha van csomagod két órával kell előbb ott lenni, mint ahogy a járat indul.

A repjegyeket meg írd be a google-be, vagy nézd meg a Wizz air, Easyjet vagy Swiss International Air Lines honlapját.

2021. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
Hát azt én nem tudom belebecsülni, hogy valaki a reptér mellett bérel lakást vagy anyagi okokból épp a város másik felén, s hogy a magyar lakása hol van. Ez természetesen csak a repülőút. Genfben vagy Bázelben pl. sokan nem is a svájci határon belülről járnak dolgozni a magas lakásárak vagy letelepedési engedély hiánya miatt, a francia vagy német oldalról meg simán lehet egy óra is az út a reptérre (a bázeli repülőtér pontosabban a francia oldalon van, nem valami praktikus). Zürich egy kicsit jobb a vasúti összeköttetés miatt, de ott meg maga a reptér a káosz.
2021. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
50%

Maps.google.com


Beírsz tetszőleges címeket és szépen kiírja neked még a gyaloglási időket is.


Persze ha nincs bevezetve hozzátok a gugli, akkor segíthetünk... 😂😂😂

2021. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Persze google maps-en már megnéztem előtte. Arra voltam legfőképpen kíváncsi, hogy az ottani repülőtereken mennyi idő kintről bejutni, aztán leszállás után kijutni, a járványhelyzet miatt pedig nem hiszem, hogy ugyanolyan körülmények vannak járat keresésnél és jegyfoglalásnál, mint normál esetben, lehet kevesebb repülő jár, vagy másak az árak - ezt nem tudom, ezért nem bíztam abban, amit ott láttam. Gondoltam inkább megkérdezem olyanoktól, akik tudják, mi a járás olyankor, ha nincs járványhelyzet.

Az ilyen felesleges ideböfögésekre ment a jól megérdemelt piros.

2021. máj. 1. 20:27
 7/36 anonim ***** válasza:
43%
Kérlek mondd azt, hogy te nem szeretnél Svájcba kiköltözni!
2021. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Ahogy látom te már kimenekültél, gondolom az a fajta vagy, amelyik azért ment ki, mert itt nem kellett sehova.
2021. máj. 1. 20:33
 9/36 A kérdező kommentje:
Vagy még rosszabb: ki sem mentél, még oda sem kellenél, de ide jössz okoskodni.
2021. máj. 1. 20:36
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
Fú itt vannak bajok a toronyban elég rendesen :D Remélem a következő kérdésed az lesz, hogy milyen engedélyek kellenek ahhoz, hogy Svájcban munkát vállalj, esetleg, hogy Svájcban milyen nyelveket beszélnek.
2021. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!