Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a reptéren lopni fognak a feladott poggyászból?

Figyelt kérdés

Sok ilyen történetet hallottam már, hogy a reptéren szúrópróba-szerűen kinyitogatnak poggyászokat és lopnak is belőle.

Vállfákat, ruhákat, ilyen dolgokat szeretnék a feladott poggyászba tenni, tehát értékes dolgokat nem, de nekem ezek is értékes dolgok. Nem szeretném ha eltűnne 1-2 ruha, vagy megrongálnák a cuccaim. Ilyen gyakran előfordul? Most az először utazok feladott poggyásszal, 10+ órás útra.



2021. jún. 15. 17:21
 1/10 anonim válasza:
69%

Rakj rá valami egyszerűbb zárat mindenképp. Én dolgoztam a szalagvégen, és az ott dolgozók büszkén osztották meg egymásnak, hogy miket találtak némelyik poggyászban. Informatikai cuccokat nem csórtak el sose, inkább ezekre a lenyomozhatatlanabbakra (vibrátort is csórtak el már és ott röhögtek az egészen) vannak rámozdulva. Hallottam olyanról (de ez nem elsőkezes info), hogy 500 millió Forint készpénzt talált két szalagvéges, amit végül lenyúltak. Mindenki tudja, hogy ők voltak, mert állítólag Facebook-ra azóta is rakják ki, hogy hogyan pózolnak a tengerparton, meg a G-osztály kormánya mögött, de nem tudják rájuk bizonyítani, ráadásul állítólag nem is volt biztosítva a poggyász. Bevallom, az utolsó tényező miatt nekem bűzlik a történet, hiszen ki az, aki nem biztosít le egy ilyen poggyászt, de ettől még lehet igaz. Mindegy, lényeg, hogy rakj rá mindenképp egy lakatot. Lakattal nem szoktak ezek a görcsök erőlködni, mert nincs náluk olyan felszerelés, amivel észrevétlenül le tudnák szedni.


20/F

2021. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Munkából adódóan is, meg egyébként szeretek utazni is, úgyhogy nagyon sokat repülök (évi 8-10 alkalom minimum, de van hogy több), nekem még soha semmi nem tűnt el. Tény, hogy általában kemény, zárkódos bőröndökkel utazok (Samsonite), amit elvileg csak a vámtiszt meg a biztonsági személyzet tud kinyitni, ahhoz nincs kulcsa a "szalagvégen" (nem ismertem ezt a kifejezést:)) dolgozóknak.


Ettől még persze biztos van olyan, aki lop, de a repterek amúgy igyekeznek erre figyelni, és a kamerák térnyerésével szépen lassan el is fog ez tűnni (ha még létezik egyáltalán Budapesten kívül bárhol:)).

2021. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire aggódsz akkor van erre egy jó megoldás, be kell fóliáztatni a böröndöt. ferihegyen is müködött ilyen a covid előtt, nem tudom jelenleg is elérhető-e ez a szolgáltatás. [link]
2021. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
91%

#2 <- #1


"a "szalagvégen" (nem ismertem ezt a kifejezést:)) dolgozóknak."


Igen, így nevezték ott azt a helyet, ahová a bőröndök lementek a poggyászszállítókhoz. Nagyon sajnálom, ha te ezek alapján értékelsz válaszokat. Nem azt mondtam, hogy mindenki lop, csak én nagyon sokszor hallottam ott, hogy XY mit talált. Meg, hogy hol érdemes kinyitni, hol nem néz a kamera, meg ilyenek. 2x az orrom előtt is nyitottak már bőröndöt. Ezt ne szó szerint értsd, csak láttam, hogy elviszik egy félreeső helyre, majd pár perccel később visszahozták, visszarakták a szalagra és azt beszélték, hogy az vakvágány volt és semmi nem volt benne. De biztosan hazudok. Neked van egy frankó bőröndöd, azért úsztad meg, és lehet naivan állni itt mindenhez, én azt írtam le, amit 8 hónap szalagvégezés után tapasztaltam. Te meg majd eldöntöd, hogy hiszel-e nekem.

2021. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:03


Nem én pontoztalak le, tényleg örültem, hogy megtanultam ezt a kifejezést. Sose tudtam hogy hívják azt a személyzetet aki a bőröndöket kezeli.


Nem értem, hogy miért kell mindig mindenkiről a legrosszabbat feltételezni. Ezzel együtt ezek után sem foglak lepontozni, holott ezt te az én válaszommal nyilvánvalóan megtetted, amiben egyébként a saját tapasztalatomat meséltem el és utaltam arra hogyha valaki nagyon fél akkor fektessen 40 ezer forintot egy zárható bőröndbe. Azt sem mondtam egy szóval sem, hogy hazudsz, pont az ellenkezőjét, hogy aszerint amit leírtál Budapesten divat a lopkodás, nem tudom, hogy máshol is az-e. Én nem tapasztaltam.

2021. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, számomra mindegyik hasznos volt!

Még van időm utazásig, úgyhogy beszerzek majd egy biztonsági záras bőröndöt, erre nem is gondoltam még!

2021. jún. 15. 19:13
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Utaztam már párszor, soha semmit nem vettek ki a bőröndből!

Az első válaszoló pénzes sztorija 100% kamu.

Sok az álhír, nem kell mindennek bedőlni.

De valóban be szokták fóliázni páran a bőröndöt.

2021. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

(5) <-


Ne haragudj, nagyon szégyellem utólag visszaolvasva. Úgy tűnik, kezd az agyamra menni ez az oldal. Olyannyira, hogy már félre is értem más irományát. Hihetetlen, hogy még belőlem is ki tud alaptalan érzelmeket hozni egy ismeretlen ellenkritikája, pedig ez nem jellemző rám, tényleg nem. Nem tudom, lehet, hogy rossz pillanatomban olvastam a kommented, vagy nem is tudom, és én azt hittem gúnyosan jegyzed meg, hogy szalagvégnek neveztem a munkahelyem.

Szerintem itt az idő, hogy szüneteltessem ezt az oldalt.


(7) <-


Ez nem az én sztorim, írtam, hogy nem elsőkezes információ. Valami legenda volt, mint amiket a kérdező is hallhatott. Mondom, nekem ott bukott meg az egész, hogy készpénz formájában hagynak 500 milliót, és még csak nem is biztosítják le és senki nem vállalt érte felelősséget. Vagy maffiáé volt a pénz, vagy tényleg egy baromság az egész. Viszont az, hogy szexjátékokat, polifoam matracokat, kisebb berendezési tárgyakat, cipőket, meg bontatlan üdítőket lopkodnak az ott dolgozók sunyiban a nyitott bőröndökből, az nagyon is igaz. Nem volt mindennapos jelenség, mondom, csak 1-2 ilyen hülye volt, akik erre voltak rácuppanva unalmas perceikben, de ők kifejezetten ezeket keresték. Ruhákat mondjuk pont nem, amiket írtam, főleg azokat keresték. Hencegtek is ezzel nekem, hogy mennyire k*rva jó ezt csinálni, csak én diákmunkás voltam ott, meg tudták, hogy nem vagyok spicli, szóval amíg ott voltam, addig nem derült ki, hogy mekkora kleptomániás idióták ők. Nyilván az lett volna korrekt, ha megmondom őket, ezzel megóvva az utasokat, de enyhén szólva balhés alakok voltak, és... hát nem magyarázom túl, egy kicsit azért féltem tőlük.

2021. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi a lepontozást!

Azt hiszem, befejeztem a válaszolgatást ezen az oldalon.

7-es voltam.

2021. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ferihegyen dolgoztam és tegyetek lakatot mert a soron sok táskát kinyitnak és ha olyan akkor ellopják.
2021. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!