Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ilyen esetben mit tegyek...

Ilyen esetben mit tegyek édesanyámmal, hogy minimális legyen az esélye arra, hogy fél a repüléstől?

Figyelt kérdés

Első repülése lenne.

50 év körüli, erősen túlsúlyos. Általában fél a szűk helyektől, ami miatt kicsit aggódok, hogy a repülőn ülve is rosszul érezheti magát.


Arra gondoltam, hogy ablak mellé ülnénk az első sorokba valahol, ahol nagyobb a lábtér. (Nem fapados)


Más javaslat esetleg?

Mi az ami még javíthatna a komfort-érzetén?



2021. aug. 31. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Egy két whiskey a kantinban. Komolyan!!!
2021. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Vodka. Az utosebb.
2021. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Business Classban nagyobbak az ulesek. De dragabbak is. Esetleg probalj ket ulohelyet foglalni edesanyad szamara. Az is dragabb lesz es nem minden legitarsasag megengedi. Gondolj arra is hogy problemai lesznek biztonsagi ovvel, azok egyre rovidebbk. Meg lehet kerni egy hosszabitot de nem mindig tudnak vagy akarnak adni. Ahova mentek,nem lehet inkabb vonattal, busszal vagy magan kocsival menni?
2021. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet mással csak repülővel.


Alkohol nem játszik mert gyógyszereket kell szednie.

2021. aug. 31. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

A 13. sor altalaban a veszkijaratnal, ahol van eleg hely, cserebe nincs ules elotted, aminek a hattamlajaba rakhatod az ujsagot, meg ala a taskat.

Nyugtato, ha szokott szedni. Nem mindegy, hany oras ut. Ket ora vagy 13 ora panik ugye nem ugyanaz.

2021. szept. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az extra lábtér meg a business class megoldás lehet, viszont ezek elég jelentősen meg tudják dobni a jegy árát (utóbbi általában az economy jegyek 3-4-szerese). Egyébként én pont nem javasolnám az ablak melletti ülést, folyosó mellett sokkal könnyebben mozdul az ember.


Géptípustól is függ az ilyesfajta komfort, az interkontinentális járatoknál használt nagyobb gépek (pl. egy A350) csendesebbek belül, stabilabbak, kevésbé vannak kitéve a turbulenciának mint mondjuk egy A320 (meg nyilván az igazán kicsi propelleresek, de felteszem nem Dushanbe és Khorog között szeretnéd elsőre megreptetni iccsanyádat).

2021. szept. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

#5

"A 13. sor altalaban a veszkijaratnal, ahol van eleg hely,"


Ha valaha ültél volna repülőn akkor tudnád, hogy vészkijárathoz KIZÁRÓLAG egészséges ember ülhet, hogy baj esetén segítség legyen és ne egy "úttorlasz".

2021. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Havonta repultem, soha nem vettem jegyet a veszkijarathoz. Anyukarol a tulsulyt tudjuk. Nem szamitjak oket betegnek, ha nincs kulon tudomasuk rola.
2021. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keressetek olyan helyet, ahol van két szabad ülés egymás mellett, én is klausztrofóbiás vagyok (ráadásul magas, és hosszú a lábam), és mindig keresek magamnak dupla helyet. Nekem személy szerint az esik jobban ha a folyosó mellett ülhetek, de ez személyfüggő. Nem fapadoson szerintem amúgy alapból egész kellemes a helyek mérete amúgy.
2021. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy "fél a szűk helyektől", hol szokott ez jelentkezni? Lift vagy busz/vonat/autó is problémás neki? Súlyos esetben már a normál repülő székek is kihozhatják, erre drága, de megoldás lehet magasabb komfort osztály (business class). De enyhébb esetben lehet, hogy erre nem is lenne érzékeny.


Egy repülő utastere azért alapvetően annyira nem szűk hely (legalábbis szubjektív, hogy ki hogyan érzi) - a wc-je viszont biztosan kicsi, akárcsak egy vonaté is. Ilyesmi utazással érdemes lehet tréningezni rá, főleg, hogy fizikailag bírja, mert az utazás fárasztó is lehet a fóbiától függetlenül is.


Magától a repüléstől is fél? Az is kérdés, hogy az emelkedést, gép mozgását hogyan viseli majd. Valami nyugtató/gyógyszer segíthet ezen. Érdemes az orvosával beszélni róla, hogyan lehetne könnyebbé tenni, ő milyen gyógyszert javasol.


Az ablak segíthet, ha csak a bezártságtól fél, de akár nagyobb gond is lehet, ha a magasságtól/repüléstől is fél. Illetve amikor a gép a felhők fölé emelkedik, az ablakon se fog kilátni, ha éjszaka repültök, sötét lesz kint, nem biztos, hogy az ablak segít rajta. Ráadásul az ablak mellett sokkal behatároltabb, hogy mennyit lát a gépen belüli térből.

Lehet, hogy pont a folyosó előnyösebb, mert ott jobban látja maga előtt a kabin mélységét, a sok széksort, a többi utast, így kevésbé érzi tőle bezárva magát.

Az se mindegy, hogy a szűk tér, vagy a bezártság zavarja (jobban?). Mert ugye a repülőben tény, hogy be van zárva, akkor is, ha nem szűk a tér. Ha még repüléssel kapcsolatos fóbiái is vannak, akkor erre sok minden rárakódhat. (Repülő balesetes filmet ne nézzetek előtte!)


Ha több órás hosszú út a terv, akkor mindenképp érdemes előtte valami rövid távval edzeni, hogy azt hogy viseli, milyen gondok vannak, hogy tudtok enyhíteni rajta. A több órás repülőutak még azokat is jobban megviselik, akik a rövidebb utakhoz már hozzászoktak. Elsőre semmi esetre sem tenném ki ilyennek.

2021. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!