Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hobbipilóták! Hol lehet...

Hobbipilóták! Hol lehet felszállni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy ha vennék egy olyan hosszú mezőt ami alkalmas felszállásra, és messze van mindentől (falu, vezetékek stb) akkor megengedett-e onnan fel és le szállni (mint egyes amerikai vagy egyéb Youtube videókban látni ilyet)?

Tudom, hogy PPG-vel (motoros paragliding) bárhol fel lehet szállni, de vajon egy UL vagy LSA repülővel is?



2022. jan. 23. 13:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy természetesen G légtérben és repülési terv nélkül gondolom mindezt, vagy esetleg ha olyan helyre repülnék ahová repülési terv kell, akkor nem a felszállástól lenne terv, hanem pl más ponttól ahonnan kötelező
2022. jan. 23. 13:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ultrakönnyű gépem, de reptéren tartottam.

Egy mezőn mégis hol tartanád? Hol szervizelnéd, és hogyan őriznéd, hogy ne hordják szét a kisebbségiek??!

A repülőorvosi igazolás és a szakszolgálati engedély megszerzés után tedd majd fel újra a kérdésedet.

2022. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ma már drónt sem rrpíthetsz csak úgy. A mező lehet a tied, de a légtér nem.
2022. jan. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Tudom, hogy akárhol nem lehet irányítás nélkül repülni, pont ezért írtam, hogy egy olyan helyről lenne szó ami G osztályú (nem irányított) légtér, és nincs a közelben reptér sem

2022. jan. 24. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy minden civilizációtól távoli kihalt sztyeppén persze azt csinálsz amit akarsz, de olyant itt nem találsz.

Gyanítom, hogy repülőt sem vezettél még soha...

2022. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!