Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy szerveznéd meg így a...

Hogy szerveznéd meg így a repülést édesanyádnak? (lent)

Figyelt kérdés

Én sokszor utaztam már, édesanyám sose repült.

Nyugat-Európában élek. Elrepülnék Ferihegyre ott találkoznánk és együtt repülnénk ide.


Utána viszont visszafelé (1 hét után) már egyedül küldeném vissza.

1 repülés elég lehet megtanítani neki, hogy hogyan kell úgymond repülni?

Semmilyen idegen nyelvet nem beszél és kicsit szorong a repüléstől, emiatt kicsit félek visszafelé majd egyedül küldeni.


(Még nem vettem meg a repjegyeket, csak gondolkodom hogy legyen)



2022. febr. 27. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem felesleges elrepülnöd idáig. Bárki segít neki a reptéren, hogy merre kell mennie. Odakint pedig már ott várnád.
2022. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom Édesanyád nem analfabéta. Márpedig ha tud olvasni, és az intelligenciája megközelíti az iq80-at, talán neki is menni fog.
2022. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

2

Te kicsit túlbecsülöd a vidéki kommunizmus igénytelenségében szocializálódott átlagpolgárokat. Sokan egy buszpályaudvaron nem ismerik ki magukat.

2022. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

KEdves 3-as, én pontosan látom, hogy az elmúlt 30 évben emberek semmit nem fejlődtek, nem képesek megérteni a bankszámla, az internet, az ügyfélkapu, vagy a fapados repülés fontosságát.

De ezeket az embereket életképtelen barmoknak tartom, és az iq 80 alatti nyomorultka közé soroltam fenti válaszomban. Ezekkel pedig nincs mit kezdeni.

Ha engem kérdezel, érckalapáccsal kellene a fejüket venni amíg ordítanak.

És komolyan gondolom. Mindezt 30 évvel a rendszerváltás, 50 évvel a bankkártya feltalálása, 40 évvel az internet bevezetése és 20 évvel a fapados repülés elterjedése után.

2022. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Legyen anyukádnál egy okostelefon stabil internetkapcsolattal, azzal tud kommunikálni olyan alapszinten, hogy pl merre van ez és ez a kapu meg ilyenek.

A becsekkolást, dokumentumait, oltási igazolvány, teszt stb-t, ami kell, pedig kérlek szépen, intézd el neki! Ugyanis ha valakivel nem lehet semmit kommunikálni, akkor baromi sokat fog szívni, ha valami hiányzik és fizetni kell, netán fel sem engedik a gépre.


Üdv,

Egy reptéri dolgozó


Ui: ha már ennyire ki akarsz jönni hozzá, mert szerinted indokolt, ne itt Ferihegyen mutogass neki, ahol meg tudja értetni magát, hanem inkább hazafele kísérd el.

2022. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Edes kommentek vannak. Repultem mar Zurichbol ugy Budapestre, hogy szinte az utolso pillanatban csereltek meg a kaput, angolul, nemetul mondtak be. Helvetic jarat volt. A masik kapu a repter nagyon masik, altalaban tengerentuli jaratoknak szolgalo reszeben volt. Ha nem nezek a kepernyore, vagy hallom meg, le is keshettem volna.

Ez nagyon ritka. Persze ha feszulten figyeli a kiirast, akkor nem tevedhet el. De azert lehet, hogy par ideges oraja lesz, mikor nem erti a bemondasokat a gepen, turbulencia lesz-e vagy csak bemondtak, hogy mi folott repulnek eppen.

De ez rovid ut, es meg tudja csinalni, csak izgulni fog.

2022. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-öske reptéri dolgozóval majdnem egyet értek. Szerintem is a hazakíséres lenne a kézenfekvöbb. Ha belefér a keretbe, akkor jöjjön el érte. Mndkét út izgalmas lesz a mamádnak, nem hagynám öt egyedül.
2022. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló kommentje, plusz elintézni, hogy mindene ki legyen nyomtatva, fénymásolva. Ne az okostelefont kelljen nyomkodnia, mert nekem huszonévesen is stresszhelyzet, ha nem találok valamit azonnal és előttem van az reptéri dolgozó, ellenőr aki várja mutassam neki, közben mögöttem a sor.

Elmagyáráznám neki többször mit vihet be, sokszor látom ételt is kidobnak az emberek a reptéri ellenőrzés előtt, pedig fel lehet vinni ha nem folyadék (szendvics) és még mindig vannak akik értetlenkednek, hogy a 4 dl-üvegjükben csak 1 dl folyadék van, miért dobatják ki velük.. Szóval gondos előkészülettel sok kellemetlenségtől meg lehet óvni.


Budapestről esetleg egyedül indulnia még egyszerűbb, itt legalább megérti a nyelvet, tényleg célszerűbb lenne hazafelé kísérni, mert gyakorlott utazóként is mondom, hogy minden reptér más kicsit, érhet meglepetés. Persze neked kellemetlen a dupla út miatt, ezt megértem.


Egyébként szinte mindig van lehetőség reptéri asszisztenciát kérni, mondjuk inkább egészségügyi gondokkal küzdőknek (akiket beültetik tolókocsiba ha nem tudnak sokat sétálni pl) - én érdeklődnék ilyen esetben nincs-e ki segítene?

Sajnos láttam már idős nénit a Liszt Ferenc repülőtéren, kérdezgetett mindenkit hova kell mennie és szimpla utasok nem igazán tudnak segíteni vagy ők is futnak géphez.. :( Illetve most már sok a turista is újra, szóval beindult, nem csak lézengenek az emberek, erre is készüljön fel.

2022. febr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha atszallas nelkul repul akkor egyszeru mert Budapesten beszelnek magyarul, barmit meg tud kerdezni. Amikor meg leszallt a gep akkor az EXIT-et koveti es te meg ott varod. Ha at kell szallni akkor bonyolultabb. Visszafele meg kiviszed a repterre, becsekkel es mondod neki hogy melyik beszallokaput keresse meg, elkisered a biztonsagi ellenorzeshez es o meg megkeresi a kaput.


En is ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te. Mi azt csinaljuk hogy elmegyek Magyarorszagra es mikor jovok haza, akkor anyam jon velunk. Elmagyarazom neki hogy hogyan mukodik a security, beszallokartya, hol adja le es veszi fel a borondjet. Visszafele viszont egyedul kell boldogulnia.

Nekunk lesz 1 atszallas es fontos hogy tudja hogyan mukodik, nehogy az EXIT fele induljon meg :D

2022. márc. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!