Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Elmagyarázná valaki hogyan...

Elmagyarázná valaki hogyan van a folyadék felvitel a repülőgépre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Természetesen olvastam már és fogom is még a légitársaságok honlapját, de van ami nem világos, így gondoltam megkérdezem. Most fogok nem sokára először utazni repülőgéppel és két külön légitársasággal. Oda Ryanairrel vissza Lufthansával.

2 kézipoggyász lett vásárolva (egy kisebb ami a 40x20x25-ös meg a nagyobb ami 55x40x20).


Ami nekem nem teljesen világos, hogy akkor összesen mennyi folyadékot lehet felvinni a kézipoggyászokban, pontosabban hogy hogyan. Azt olvastam, hogy a folyadékoknak átlátszó tasakban kell lenni. Ezt melyik kézipoggyászba érdemes tenni, a kisebbe ami kvázi egy hátizsák vagy a nagyobba, ami mondjuk egy kisebb bőrönd. Melyikbe érdemes tenni?


A Ryanair honlapján ezt találtam:

"A szállított folyadékoknak legfeljebb 100 ml (3,4 uncia) térfogatú tartályban kell lenniük

Minden folyadékot egyetlen, átlátszó, visszazárható, legfeljebb 20 cm x 20 cm méretű műanyag zacskóban kell szállítani, amelynek teljes kapacitása legfeljebb egy liter"


Szóval akkor ez az egy liter az a két poggyászra vonatkozik összesen? Illetve ami nem világos, hogy persze van amit át tudok tölteni ilyen 100ml-s üvegbe, de van 1-2 olyan apróság (pl.: egy szempillaspirál meg ilyesmik amik kb 5ml-sek) amit nyilván nem tudok áttöltögetni:D. Hogy akkor ezek hogy vannak?


Bocsánat, ha nagyon hülye kérdés de inkább rákérdezek:D



2022. máj. 15. 12:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Najó közben rájöttem, hgy hülye vagyok :DD Szóval gondolom a legfeljebb 100ml-s üveg arra vonatkozik, hogy ennél ne legyen több.


De ha ilyen 5-10ml-s dolgokat viszek akkor az is max db lehet? Vagy a darabszám az mindegy, csak a folyadék mennyiség ne legyen több?

2022. máj. 15. 12:48
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, max 10 db lehet összesen. Akkor is, ha némelyik egész kicsi.
2022. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szóval ez azt jelenti, hogy hiába én mondjuk csak fél liternyi (most csak mondok valamit) folyadékot pakolok be ami ugye jóval kevesebb a megengedett maximumnál, akkor is max db lehet?

És akkor ez összesen mind a két táskára értendő, ha jól gondolom?.

2022. máj. 15. 13:17
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

A folyadékszabályzás az EU-ban egységes, teljesen független a légitársaságok poggyászszabályzatától. Tehát tökmindegy, melyik társasággal utazol és hány és mekkora méretű bőröndöd van, az utasbiztonsági ellenőrök nézik a folyadékokat, akik nem is feltétlenül tudják, hogy mivel utazol és milyen poggyászért fizettél.

Minden utasnak lehet egy db, legfeljebb 1l-es átlátszó zacskója, amibe egyenként legfeljebb 100ml-es kiszerelésben rakhat folyadékot. Tudtommal a darabszám nincs korlátozva, tehát ha 5ml-es tégelyeid vannak, abból elég sokat belerakhatsz a zacskóba.

2022. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De, korlatozva van, elvileg 10 db, de szerintem nekem az életben nem számolta meg senki.
2022. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezt a folyadékos eu szabályozáat nem tudtam. Közben látom hogy sehova se írtam oda hogy *10 (db) szóval ma ki kicsit szét vagyok esve.


És a folyadékos tasakot érdemes a kisebb kézipoggyászba (hátizsák) rakni, az ellenőrzés miatt? Vagy mindegy?

2022. máj. 15. 15:20
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, melyik táskába teszed, csak tudd könnyen elővenni a biztonsági ellenőrzéshez, és utána elrakni.
2022. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A 10 db-ra én mondjuk sehol nem találtam még csak utalást sem, pedig ránéztem néhány légitársaság és repülőtér honlapjára és a 2015/1998 EU rendeletre is.
2022. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elvileg a repteren kint van ilyen piktogrammon
2022. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!!:)
2022. máj. 15. 18:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!