Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Check-in reptéren sokáig tart?

Check-in reptéren sokáig tart?

Figyelt kérdés
Tudom, javasolt 2 órával a járat indulása előtt érkezni. De azért általában a check-in gyors szokott lenni, nem kell sokat várakozni?

2022. máj. 28. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van feladós csomsgod akkor sorba kell állni... vagy az automatanal is becsekkolhatsz. Hosszú sor a securitynal van. Erjvoda időben mert miattad nem fognsk várni...
2022. máj. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs feladott pogyasszom


Automatanal akkor odamegyek, becsekkolok, az kinyomtatja nekem a beszallokartyat es mehetek a biztonsagi ellenorzeshez?

2022. máj. 28. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás előre megcsinálni a becsekkolást online, akkor a reptéren az ellenőrzőkapun kívül semmi dolgod nincs, főleg, hogy még poggyászt se adsz fel.
2022. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ha van opciód online becsekkolni, akkor én is inkább azt javasolnám. Egyrészt gyorsabb, és már csak az ellenőrzésen kell átmenni, másrészt, én már jártam úgy régebben egy légitársaságnál, hogy külön pénzt számoltak fel a pultnál történő check-inért, nem emlékszem már pontosan, mennyibe került, de nem volt kevés.


Azt, hogy az ellenőrzésen mennyi idő átjutni, helyzete válogatja, függ attól, hogy mennyire leterhelt a reptér, mikor repülsz, illetve mekkora (vagy melyik) reptérről van szó. Pesten pl. volt, hogy 15 perc alatt átjutottam mindennel együtt (akkor este repültem), de amikor Los Angelesben csekkoltam be, megvolt a 2 óra, alig értem le a gépet. Arra is érdemes figyelni, hogy a gépre 20-30 perccel az indulás előtt lehet felszállni, azután nem sokkal kapuzárás is van, szóval nem elég az utolsó pillanatban belibbenni. Nekem Pesten az ellenőrzés sosem tartott 45 percnél tovább, de azért jó, ha tartod magad a 2 órás íratlan szabályhoz.

2022. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a saját parám, de én 3 órát szoktam számolni. Egyszer beragadunk a securitynél és majdnem a fél reptér lekéste a járatát, mert valami logisztikai baromság volt és se alkalmazott nem volt elég és a technika sem volt a helyzet magaslatán. Végül beértünk időben, de izzadtunk rendesen.


Egy másik alkalommal nemes egyszerűséggel volt egy negyed század másodperces áramszünet, mi nem is érzékeltük, de azonnal lezárás, akkor most mágneskapu-protokoll és várunk, amíg folytatódhat az ellenőrzés. Ott áldottam az eszem, hogy 3 órával korábban kimentem, mert csak az volt 1.5 amíg ott ácsorogtunk.


Ez természetesen mind Magyarországon történt :D Extrém esetek, nem általános, de van ilyen is.


Amúgy 2-2.5 óra elég ha nincs feladandód, viszont ha nyár közepén utazol, akkor számolj ilyenekkel, hogy mosdóba legyen elég időd menni, vizet venni legyen elég időd venni stb. Én amúgy szeretek a reptéren császkálni meg bámészkodni, még Budapesten is.

2022. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De eleve a check in a járat indulása előtt 2 órával kezdődik, ugye?😬
2022. máj. 29. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6. Olvasdcel a repter honlapján, minden reszletesen le van írva.... hogy mi törtenik, mikor mit kell csinalnod.


Www.bud.hu

2022. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van most odahaza Magyarországon, de itt Hollandiában, és még sok más európai reptéren nagy a káosz az alacsony dolgozói létszám miatt, és 4-5 órával a járatindulás előtt javasolják az érkezést.
2022. jún. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Schipholon tényleg lehetnek problémák.

Legutóbb Stockholm Arlandan írtak rám sms-t, hogy hiányos a security személyzet, ezért korábban menjek ki, de alig volt hosszabb a bejutás.

A reptéri becsekkolásért a fapadosok szoktak pénzt kérni, de mindenképp érdemes online becsekkolni előre főleg ha nincs feladós csomagod. Minek szívatnád magadat?

Az biztos, hogy nem érdemes kicentizni az érkezést. Legfeljebb a tranzitban kolbászolsz egy kicsit

2022. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!