Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egynapos oda-vissza repülő út...

Egynapos oda-vissza repülő út hova és melyik légitársasággal?

Figyelt kérdés
Sajnos most se anyagilag, se szabadidő terén nem vagyok olyan helyzetben hogy egy nagyobb nyaralás beleférjen, de egy nap azért belefér. Lehetőleg olyan európai (fő)városokat mondjatok, amiket reggeltől estig be lehet rendesen járni akár fizetős helyszínekkel együtt, azaz ne London Párizs vagy Róma legyen, mert azok nem ilyenek. A Balkán pl. érdekel.

2022. júl. 11. 09:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve repülő társaságoknál melyek a legolcsóbbak?
2022. júl. 11. 09:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milánó kiváló lehet egy napra, Az utolsó vacsorárát megnézni előre kell jegyet venni, azt érdemes előre megnézni. Ryan és Wizz (eddig) pár ezer forintért repülte. Egyébként Rómában is jót lehet sétálni egy nap alatt. Pisa lenne tökéletes még, viszont ott azt hiszem nem indul aznap vissza gép, ebben nem vagyok biztos, ha igen akkor az a tökéletes egnyapos, amibe tényleg minden belefér (Ryanair). Berlin is alkalmas, mert a reptérről gyors és könnyű a bejutás a belvárosba. A Balkánnal pont ez baj, hogy nincs olyan kiépült infrastruktúra, lehet hogy benn fogsz állni egy 40 perces shuttle bus úton (Tirana pl; ott tényleg ennyi a buszút be a városba), meg a nevezetességek sem olyan koncentráltak. Szerintem érdemes nagyobb városokat megcélozni és inkább szelektálni.
2022. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milánóban és Rómában voltam már, Pisa jó ötlet.
2022. júl. 11. 10:53
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Nemsokára befellegzik a fapados légitársaságoknak. Nem fognak ezek a filléres prolik ész nélkül repkedni.

Meg nem beszélve arról, hogy 1 napra minek olyan messzire elmenni? Odaérsz, eszel valamit, aztán indulhatsz is vissza. Jó értem én, hogy lehet posztolni a Facebookra, de így mi értelme egy külföldi útnak?

2022. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

4-es. Én például ugyanígy vagyok, mint a kérdező. Nincs pénzem most többnapos utazásra, viszont nagyon szeretek repülni és hiányzik, emellett persze a nevezetességeket is szeretem megnézni.

Ezért én is keresem az ilyen lehetőséget

Milánóban pl. nem csak annyi, hogy odamész, eszel valamit és vissza. Reggel 8-kor leszáll a gép, és este fél 11 körül vissza, ami azt jelenti, hogy kb. 9-től este 7-fél 8-ig a városban lehetek. :)

2022. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Most mondjuk kb mindegyik európai repülőtéren káosz van. Amszterdamban 4 órát vársz a sorban, aminek a vége q terminálon kívül van és imádkozol, hogy elerd a gépet....Nem hiszem, hogy most a legjobb egynapos kirandulasra menni
2022. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ahogyan a 6-os írja.

Elmész egy 1 napos útra, de lehet, hogy csak egy hét múlva hoznak vissza...

2022. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell nézni, hogy melyik légitársaság olcsó, nyilván valamelyik fapados lesz a befutó, ha Budapestről indulsz akkor nyilván a Ryanair vagy a Wizz.

Ha olcsó jegyet akarsz, akkor időben foglalj, gondolkodj előre.

Pár nappal előtte már jó drága is lehet a jegy.

Természetesen nem lesz "annyi" az európai fapados légitársaságoknak, egyelőre nyereségesebben működnek mint a legacy társaságok, leszámítva a Covid időszakát.

Értelmetlen összehasonlítani őket a hagyományos légitársaságokkal, teljesen más a működési módjuk, más a szerepük, célközönségük. Aki azt gondolja, hogy van két vállalat amik elvisznek A-ból B-be csak az egyik olcsón, a másik drágán, az teljesen tájékozatlan a témában.

Érdemes ilyen melegben figyelembe venni valamelyik északi nagyvárost is, el lehet bóklászni a Baltikumban, vagy Skandináviában is.

Legutóbb pl. Rigában voltam Baltic Air-el 120 euróért oda-vissza, igaz Bécsből, de még májusban vettem a jegyet

2022. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd akkor lehet elkezdeni aggódni a fapadosok miatt, ha az EU úgy dönt,hogy megadóztatja a repülési üzemanyagot...
2022. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Bergamoba mennék (nem Milánó).
2022. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!