Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kell a repüléshez valami...

Kell a repüléshez valami papír, ha az édesanyával és nevelőapával megy külföldre a gyermek?

Figyelt kérdés
Kizárólagos felügyeleti joggal rendelkezem a 11 éves gyermekem felett. Repülővel mennénk külföldre 2 napra. Milyen dokumentum kell a repülőre szálláshoz? Kell valami egyáltalán?

2022. szept. 11. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tudom, hogy kell-e. De tőlünk még soha nem kérdezte meg senki, hogy ki az a gyermek aki velünk utazik. Fel sem merült eddig bennünk ilyen kérdés, és nincs is dokumentumunk amit be tudnánk mutatni.
2022. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg kell engedély a másik szülőtől, hacsak nem vonták meg teljesen a felügyeleti jogát. (Nem tudom, hogy amit "kizárólagosnak" írsz, az tényleg az-e, mert ezt el szokták téveszteni sokan.)
2022. szept. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából a név máris árulkodó, mert nem az én nevemet viseli, és nem is a férjemét(van egy közös gyermek is, ő értelemszerűen a férjem családnevét viseli). Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy emiatt kérhetnek-e bármit.


Utolsó, a kizárólagos az valóban kizárólagos, nem elírtam. :)

Így akkor elvileg nem kell semmi? A bírósági papírt nem szívesen cipelném magammal, ha nem muszáj.


Köszönöm az eddigi hozzászólasokat.

2022. szept. 12. 06:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólagos a felügyeleti jogod, akkor az erről szóró jogerős bírósági ítéletet vidd magaddal, mert csak azzal tudod igazolni. Tőlünk az évek soran egyetlen egyszer kérték, de minden alkalommal nálunk volt a biztonság kedvéért
2022. szept. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!