Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Utaztatok már a LOT Légitársas...

A.Beth kérdése:

Utaztatok már a LOT Légitársasággal? (Poggyász kérdés lent.)

Figyelt kérdés

Jövőhéten utazom, a 8 kg-os kézipoggyászon kívül még vihetek 2x 23 kg-os bőröndöt.

Na most a franc sem akar 3 megpakolt bőröndel szenvedni a reptereken, arra gondoltam, hogy egy bőrönd és egy sporttáska lenne nekem a legmegfelelőbb.

A kézipoggyász+táska rendben van, de a feladott poggyászok egyikét kiválthatom táskára, ha annak méretei nem haladják meg a 158 cm-t és nem éri el a 23 kg-t?


Köszi a válaszokat!



2022. szept. 12. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csak ugye azt nehezebb lezárni, tehát értéket ne abba tegyél.
2022. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ment a zöld!

2022. szept. 12. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy értem a kérdést. Az utastérbe csak azt az egy készipoggyászt viheted fel. A 2 feladott poggyászból pedig az egyik természetesen lehet táska, a másik meg bőrönd.


Az a 158 centi is bekavar, nem hiszem hogy a feladott poggyásznak bármilyen megengedett mérete 158 centi lenne. Több mint másfél méter magas bőröndöt nem adhatsz fel csak úgy simán.

2022. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 szerintem a 158 cm az összes mérete, Ma+Mé+H. Vagy én értem félre?

Első voltam.

2022. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első 👍

Feladott poggyászról van szó és a méretei összesen nem haladhatják meg a 158 cm-t.

2022. szept. 13. 07:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a feladott bőrönd méreténél szokták a három méret összegét korlátozni, azon belül pedig mindegy milyen a táska alakja.


Lehet akár sporttáska is, csak azzal is számolj, hogy a feladott csomagokat gyakran dobálják, egymásra pakolják. Ezt bőröndök jobban bírhatják, egy sporttáska lehet, hogy rosszabbul viseli - hát még a benne levő dolgok. Ha csak ruhákat és puha dolgokat pakolsz bele, akkor azok talán kevésbé sérülnek, de ha mást is pakolsz bele, azt érdemes körültekintően csinálni.


Ha alaposan megpakolod a sporttáskát, akkor meg a reptérre/onnan tovább lehet nagyon nehéz cipelni. Gurulós bőröndökkel lehet, hogy jobban jársz.


Én általában kézipoggyásznak szoktam inkább hátizsákot választani, azt a hátamon cipelem, de van a belső oldalán egy bújtató, így akár rá lehet húzni a bőrönd húzó karjára is és így könnyen lehet őket együtt mozgatni. Szerintem ez praktikusabb megoldás, mint a sporttáska.


Ha ragaszkodsz a sporttáskához, akkor szerintem előtte tarts egy próba utat, hogy belepakolsz mindent, amit magaddal vinnél és vidd el a reptérre, meg haza és értékeld ki, hogy érdemesebb-e így utaznod, vagy sem...

2022. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettek!
2022. szept. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!