Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Füldugót lehet használni...

Füldugót lehet használni repüléskor?

Figyelt kérdés

Repültem már többször, de még sosem használtam.

Viszont többször ki és bedugult a fülem útközben.


Nyilván a légnyomás-változás miatt, de ez nem okozhat problémát a füldugó esetén?


Elsősorban az emberek beszélgetését szeretném csak kiszűrni, nem a háttérzajt.



2022. szept. 23. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

A füldugó épp annyit ér légnyomásváltozásra, mint a szenteltvíz.

Ha meg az emberek beszélgetésével van bajod, akkor egy jó pszichiáterre lesz inkább szükséged, nem füldugóra.

Jó utat.

2022. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a búbánatos fenéért lenne szükségem pszichiáterre, ha nem akarom azt hallgatni - miközben könyvet olvasok - hogy a mellettem ülők mit duruzsolnak meg nevetgélnek az egész utazás alatt??????
2022. szept. 23. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem lesz bajod füldugótól. Én néha bedugós fülhallgatóval szoktam repülni, gyakorlatilag az is füldugó. Nem érzek különbséget.

De nyugodtan próbáld ki, ez nem egy szívritmusszabályozó, szóval bármikor kiveheted.

2022. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Megértelek, én is gyűlölöm amikor pofáznak körülőttem össze-vissza.

Vannak repüléshez való füldugók

[link]

2022. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, sőt, van amikor adnak is. Bekem egyszer volt olyan, hogy felszállásnál bedugtam és megfájdult a fülem, de van egy olyan érzésem, hogy ez csak velem történt meg😅

Soha nem lett fájt semmim, amikor már a levegőben dugtam be

2022. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Füldugulás ellen lószart sem ér, a füldugótól még ugyanúgy kialakul a búrádban a nyomáskülönbség :)


De az biztos, hogy a külvilág zajainak részleges kizárására jó lesz. Többek között biztonsági szempontból lényeges infók kizárására is :)

2022. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
Nekem Sony aktív zajszűrős fülhallgatóm van (~100e). Nagyon szeretem, repülőn is használom. Nem szűri ki teljesen a pofázást, a háttérzajt sem, de rengeteget csökkent a hangerején. Az agybadugós fülhallató is segít, bár sokkal kevesebbet, azt is használtam. Attól nem volt bajom, pedig pont úgy műxik, mint a füldugó. Olyan kell, aminek nagy a gumija és jól lezérja a hallójáratot és a környékét.
2022. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bogi11 válasza:
6/7 Miért mondod, hogy semmit sem érnek a légnyomás elleni füldugók? Talán kipróbáltad már valamelyiket? Nekem komoly gondod okoz a fülfájdalom, ezért nem merek repülni már 10 éve. Éppen most gondoltam, hogy talán valamelyik segítene. Jó lenne valami biztatót olvasni.
dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!