Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Qatar jegy átiratás vagy...

Qatar jegy átiratás vagy átfoglalás, egyéb megoldás?

Figyelt kérdés

Qatarnál van foglalva jegyünk Zanzibárra (januárban), de sajnos nem tudunk menni. Minden ÉRTELMES segítő szándékú ötletet,tanácsot szívesen fogadnék, átiratásra vagy későbbi felhasználásra.

Köszönöm szépen!


2022. szept. 28. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy külön cancellation helpdeskjük. Tudom, hogy annyira nem kompetensek, mint az itt névtelenül írogatók, de talán jobb lenne először náluk próbálkozni, nem?
2022. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy náluk van refund minden jegykategóriában, de úgy adják vissza a foglalás árát, hogy kapsz egy 10%-kal megnövelt értékű vouchert, amivel később foglalhatsz új időpontra jegyet, de konkrétan pénzt nem adnak vissza, a feleslegessé vált jegyet pedig törlik. Annyi a hátulütő, hogy ha az új jegy drágább, akkor a különbözetet rá kell fizetni.

Gondolom náluk vettétek a jegyet és nem valami közvetítőn keresztül.

Azt nem tudom, hogy felszámítanak-e valami extra ügyintézési díjat (kvázi büntetés) és ha olcsóbb az új jegy, akkor visszaadják-e neked a különbözetet, Qatarral még nem kerültem ilyen helyzetbe.

2022. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyetlen értelmes tanács a jegykategóriád ismerete nélkül az, hogy beszélj az ügyfélszolgálattal.


Amit a #2-es ír csak részben igaz: pont ma ér véget ez a Covid szülte policy, januári indulásokra már nem vonatkozik.

2022. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen magától értetődő, hogy telefonon érdeklődik pl. a booking code-jával az illető, egy szóval sem mondtam, hogy ezt ne tegye meg.

Azonban értelmes segítséget kért, és erre lehet bátorító, segítőkész válasz, hogy mire számíthat az alapján, ami nyilvánosan hozzaférhető információ. Már csak azért is, mert bem biztos, hogy a posztoló magabiztosan beszél, ír, olvas angolul ami elég praktikus ilyen ügyek intézésekor.

A Covid policy végetérte ugyan csökkenti a lehetőségeket, de nem azokat, amiket én mondtam a #2-ben.

Tehát a Qatar továbbra is (szeptember 30 után, pl. januárra) úgy árulja a jegyeit a legalacsonyabb economy osztályban is, hogy legfeljebb 1 adatot, (vagy dátumot, vagy desztinaciót) lehet változtatni, illetve vissza lehet kérni a jegy árát de csak voucher formájában, aminek értékét az eredeti árhoz képest 10%-kal megnövelik.

A covid policy vége azt jelenti, hogy a pénzbeli visszatérítést korlátozzák 24 órán belüli visszamondásra ami a kérdezőnél már nyilván nem aktuális.

Természetesen a telefonos ügyfélszolgálat meg tudja mondani, hogy milyen módosítást terhelő egyéb díjakat számíthatnak fel.

Fontos, hogy mindez csak akkor érvényes, ha a Qatar oldalán vagy mobil applikációján ketesztül történt a foglalás és fizetés, egyéb esetekben nagy az esély a buktára.


Ne vegyetek jegyet közvetítő oldalakon keresztül!

2022. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!