Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi alapján szedik ki az...

Mi alapján szedik ki az embereket biztonsági ellenőrzésen?

Figyelt kérdés

Csomagomat nem nyittatták ki, engem vizsgáltak, egy papírkát huzigáltak rajtam.

Kezemen, deréknál, zsebeknél.


2022. okt. 21. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Papírkát? Egy hosszú "pálca" végén volt? Drogteszthez használnak hasonlót.
2022. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Átmész a kapun, az jelez nekik ha valami gyanús. Ha jelzett, egy kéziszkennerrel átvizsgálnak, hogy nem dugdosol-e kést a végbeledben, meg hasonlók. Elhúzzák a tested előtt több alkalommal, az jelez, hogy pontosan hol van a problémás tárgy. Kivetetik veled, megnézik, aztán ha nincs vele baj mehetsz tovább.
2022. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
De ő papírkát ír.
2022. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Velem a bal cipőm vetették le és vizsgálták át kétszer. Azon kívül, hogy kicsit(?) csámpás vagyok, semmi nem indokolta.

A közismert mondás szerint kétféle légi utas van: aki fél, és aki nem vallja be. Az is gyanús, ha vki túl nyugodt.

2022. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Biztonsági őr mondta a reptéren, hogy szúrópróba-szerűen veszik a 4.-5. embert, általában. Nyilván más alapján is szelektálnak.

Amikor így papírral tesztelnek, anyagmaradványok után kutatnak.


Akkor mondta, amikor kicsit paprikás hangulatban kérdeztem, hogy miért engem már megint??? :) Így elegyedtünk szóba. Elmeséltem, hogy engem szinte mindig kivesznek. Komolyan 10 utazásból 8-nál kivittek. Kerestek már nálam bombát, drogot, fegyvert, mindent.

Nem biztos, hogy gyanúsnak tartanak, csak éppen peched volt :)

2022. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Papírral robbanószer-maradványokat is ki tudnak mutatni.
2022. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Ezek a szakik profik, ránézésre meg tudják állapítani messziről, hogy kit kell alaposabban szemügyre venni.
2022. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori, sportoló vagyok rengeteget utazok, legalább 15x végeztek ilyen tesztet. Volt egy fotós ismerősöm őt szinte mindig ellenőrizték (gondolom vannak olyanok akik a fényképezőgépet használják csempészésre). Nem kell agyalni, hogy miért max. két perc az egész (legalábbis ha minden rendben van 😊)
2022. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezt már nekem is csinálták. El is magyarázták. Nem téged szúrtak ki személyesen, minden x. embernél csinálják, robbanóanyag, lőpor teszt.
2022. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Na akkor leírom pontosan (itt dolgozom). A “papír húzogatás” az az explosive trace detector (ETD-nek hívjuk), robbanóanyag nyom felderítő magyarul. Ha a fémérzékelő kapun át mész két féle jelzést adhat a kapu, éles jelzés -ez esetben valóban érzékelt valami fémet, vagy kvóta jelzés -a kvótát véletlen szerűen adja be a kapun áthaladó utasok 10%-ra. Mindkét esetben a következő lépés a body scanner, ami pontosan megmutatja, hogy hol van nálad valami. Ezeken a területeken végzünk kézi, majd kézi fémérzékelős vizsgálatot. Az ETD-t a következő esetekben alkalmazzuk:

-ha nem vagy hajlandó átmenni a fémérzékelő kapun

-nem vagy hajlandó beállni a body scannerbe

-pacemaekered van, vagy valamilyen egyéb beültetésed

-művégtagod van

-sztómazsák

Ezekben az esetekben ETD+100% ruházat átvizsgálás (bizonyos esetekben a csomag is vizsgálva van).

-105cm alatti gyerekkel, vagy állattal a karodban jössz át a kapun, és kvóta jelzést ad a kapu, akkor ETD.

Természetesen gyanús viselkedés, vagy gyanús tárgy esetén is alkalmazható az ETD vizsgálat.

Az ETD nem csak konkrét robbanóanyagokat, hanem azok összetevőit is érzékeli egymástól függetlenül.

2022. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!